Klasa okręgowa. Siedem goli strzeliły zespoły Grodu i Polan

red
24. kolejka. Najbardziej efektowne zwycięstwa odniósły Gród i Polanie.Świetną passę podtrzymały Nowiny.

Koprzywianka Arka Koprzy-wnica - Gród Ćmińsk 0:7 (0:3)

Bramki: 0:1 Mateusz Wieczorek 20, 0:2 Artur Kuliński 29, 0:3 Kuliński 44, 0:4 Mateusz Kokosza 47, 0:5 Kamil Walczak 53, 0:6 Kokosza 62, 0:7 Kuliński 85.

Koprzywianka Arka: Grdeń - G. Gawroński, W. Ciach, Gorycki (70. K. Pawlik), Nasternak - D. Gawroński (80. Leśniewski), Pruś, Bryła, Siwecki - D. Pawlik, Ozdoba (60. Turbak).

Gród: Kaczmarczyk (65. Kęcki) - Leśniewski, T. Frączyk, Kuliński, Adach - Kokosza, Nadolnik (53. Brzdąk), Łukasiewicz, K. Frączyk - Walczak (55. Socha), Wieczorek (67. Frydrych).

-Rywal był lepszy. Nasza drużyna w 70 procentach składa się z zawodników grających niedawno w B klasie i widać tę różnicę. Ale w Koprzywnicy jest klasa okręgowa, bo niewiele brakowało, a by jej nie było - powiedział Wojciech Ciach, grający trener Koprzywianki Arki.

-Bardzo cieszy nas ta wygrana. Byliśmy zespołem o klasę lepszym. Cieszy też i buduje zespół powrót Mateusza Kokoszy po kontuzji. Zwycięstwo dedykujemy Arturowi Polako-wskiemu, któremu w piątek zmarł tata. Artur, jesteśmy z Tobą! Trzymaj się - powiedział Mariusz Arczewski, trener Grodu.

GKS Nowiny - Star Starachowice 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Dominik Szewczyk 55, 2:0 Łukasz Góral 77 z karnego, 3:0 Tomasz Staszewski 90.

GKS: Mech - Kasprzyk, Markowski, Ślefarski, Król - Bujak (88. Nowiński), Cichoń, Góral, Staszewski - Solnica (75. Chrzanowski), Szewczyk (80. Olejarczyk).

Star: Poński - Chodniewicz, Spadło, Kozieł (80. Zięba), Drabik - Kiełek, Rafalski, Sęga (82. Kopeć), Maciejczak (70. Bies) - Śliusar (63. Madejski), Fabjański.

-To był nasz najtrudniejszy mecz w tej rundzie, mimo że wygrany 3:0. Jak na poziom okręgówki, toczony był w bardzo dobrym tempie, był ciekawy. Wygrał zespół lepszy - powiedział Mariusz Ludwinek, trener GKS.

Dla zespołu z Nowin to była 11 wygrana z rzędu w okrę-gówce, a 9 w rundzie wiosennej. -Jest dobra passa i oby trwała jak najdłużej - powiedział Mariusz Ludwinek.

Niepocieszony był trener Staru Artur Anduła.

-Do przerwy mecz był w miarę wyrównany. W drugiej połowie, nie licząc karnego, gospodarze oddali dwa celne strzały, zdobyli dwie bramki. Znowu straciliśmy gola z karnego. W dziewięciu meczach tej rundy podyktowano przeciwko nam osiem karnych, czegoś takiego nie przeżyłem. Myślę, że można byłoby wpisać nas do księgi rekordów Guinnessa - mówił z nutką żalu trener Artur Anduła.

Wicher Miedziana Góra - Sparta Dwikozy 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Paweł Koczwara 67.

Wicher: Piwowar - Socha, D. Piwowarczyk, Morawski, Pańtak, Chyb (65. Tybinkowski), Wypych (75. Koza), M. Piwowarczyk, K. Piwowarczyk, Wojtasiński, Makocki.

Sparta: Ziętek - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Rogoziński - Kiljański (76. Górniak), Mazur, Kubicki, A. Warzocha - Koczwara, Marzec (83. Bidas).

-Mieliśmy kilka innych sytuacji, w ostatniej minucie trafiliśmy jeszcze w słupek. Cieszymy się z trzech punktów. Nadal walczymy o utrzymanie. Musimy punktować w kolejnych spotkaniach - powiedział po meczu Jerzy Mazur, trener Sparty.

Wisła Nowy Korczyn - Orlicz Suchedniów 3:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Michał Piotrowski 21 z karnego, 2:0 Michał Ofiara 65, 3:0 Michał Piotrowski 85, 3:1 Michał Bator 88.

Wisła: Borczuch - Taler, Parlak, Kwiecień, Piotrowski (84. Wrześniak), Misiewicz, Ciekalski, Witek (90. Dudek), Tomal, Ofiara (77 Zając), Francuz.

Orlicz: Ścisłowicz - Górecki, Sikora, Nutzel, Maciej Banaszkowski, Galus (46. Bator), Marek Banaszkowski, Kita (64. Świtowski), Jarząb, Nowak (64. Moskal), Słoń (82. Kaczmarski).

Początek meczu nie zapowiadał porażki gości, którzy w tym okresie gry przeprowadzili kilka składnych akcji (raz gospodarzy uratował słupek). Po zdobyciu bramki z rzutu karnego gospodarze zagrali odważniej i przez cały mecz groźnie kontratakowali strzelając jeszcze dwa gole..

-Zagraliśmy kolejny bardzo dobry mecz. Mieliśmy więcej dogodnych okazji niż przeciwnik, choć Orlicz też stwarzał groźne sytuacje. Cieszę się z trzech punktów i nadal walczymy o pozostanie w klasie okręgowej - powiedział trener Wisły, Wiesław Francuz.

Polanie Muszkieter Pierzchnica - Zieleń Żelisławice Secemin 7:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Łukasz Kozak 23, 2:0 Jakub Majewski 26, 3:0 Jakub Majewski 40, 4:0 Jakub Majewski 55, 5:0 Maciej Ozimirski 58, 6:0 Karol Ramiączek 75, 7:0 Jakub Majewski 80.

Polanie: Wysocki - Ozimirski, Pietrzyk, Malinowski (70. Dziedzic), Klimek, Kraska, Kozak (72. Terech), Trela, Kmiecik (60. Ramiączek), Rajek, Majewski.

-Przez 90 minut dyktowaliśmy warunki gry. Goście grali tylko do momentu kiedy stracili bramkę, a potem to była „obrona Częstochowy”. Mogliśmy strzelić więcej goli, bo były doskonałe okazje. Cieszę się z wyniku oraz z faktu, że w całym meczu przeprowadziliśmy wiele składnych, widowiskowych akcji - powiedział trener Polan, Krzysztof Trela.

Zenit Chmielnik - Orlęta Kielce 2:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Dawid Gwarek 31, 1:1 Tomasz Kołodziejczyk 55, 2:1 Karol Maciński 82.

Zenit: Simkiewicz - Kawiński, Tacij, Cielibała (72. Olszewski), Zawierucha, Wołczyk (75. Maciński), K. Ślusarczyk (85. Pawłowski), Rogala, Frankiewicz, Gwarek, Krężołek (46. Bracisiewicz).

-To był wyrównany mecz, ale my wypracowaliśmy więcej dogodnych sytuacji, a przede wszystkim byliśmy skuteczniejsi i zasłużenie zainkasowaliśmy komplet punktów - powiedział trener Zenitu, Łukasz Ubożak.

Granat Skarżysko-Kamienna - Moravia Morawica 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 Piotr Pierzak 13.

Granat: Michalski - Piętak, Styczyński, Chatys, Rogoziński, Lisowski, Jagodziński (70. Grzejszczyk), Zygmunt, Paweł Markowicz, Gardynik (60. Gnat).

Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Detka, Radomski, M. Zawadzki, B. Młynarczyk, W. Młynarczyk (80. Jasiński), K. Kubicki, Bęben, Ł. Zawadzki, Pierzak (88. Pietrzyk).

Pierwsza połowa meczu na szczycie była bardzo dobrym widowiskiem. Obydwa zespoły grały szybko i składnie i w tym okresie przeprowadziły wiele składnych akcji. Decydującą dla losów meczu akcję przeprowadzili goście w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Łukasza Zawadzkiego precyzyjnie strzelił głową z pięciu metrów Piotr Pierzak.

Po przerwie i gwałtownej ulewie, która przeszła nad stadionem tempo meczu siadło.

W końcówce kilka razy groźnie zaatakował Granat i było bardzo gorąco pod bramka lidera.

-W pierwszej połowie to był mecz walki. Mieliśmy przewagę, stwarzaliśmy dogodne okazje, ale brakowało skuteczności. Ulewa popsuła widowisko, a w końcówce Granat groźnie atakował i trochę było zamieszania pod naszą bramką - powiedział trener Moravii, Marek Bęben.

Stal Kunów - Piast Stopnica 1:2 (1:1).

Bramki: 0:1 Michał Pławski 23, 1:1 Kamil Kowalski 32, 1:2 Andrzej Segda 79.Stal: Pi

Stal: Szczurek - Haraźny, Kowalski, Ronduda, Cieślik, Ostrowski, Kwapisz, Cholewiński (75. Sekuła), Dynarek, Szafirowski (46. Molęda), Jałocha (60. Kaczor).

Piast: Piotrowski - Pławski, Guła, Mius (78. Jabłoński), Krzemiński, Sady (66. Domagała), Poniewierski, Gwóźdź, Kołek, Segda, A. Charyga (81. Majka).

Piast sprawił sporą niespodziankę wygrywają na boisku Stali.

Mecz był wyrównany, ale skuteczniejsi byli goście. W pierwszej połowie obydwie bramki padły pod dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Po przerwie nadal trwała wyrównana walka, a w 72 minucie po składnej kontrze goście zdobyli zwycięska bramkę. Stal w 88 minucie nie wykorzystała rzutu karnego (strzał Dynarka obronił Piotrowski).
Dorota Kułaga

Ocenia kolejkę

Wiesław Francuz, trener Wisły Nowy Korczyn: -ZNowiny podtrzymały dobrą passę i odniosły pewne zwycięstwo. Widać że to drużyna która tom końca walczyć będzie o awans. Niespodziankę sprawiła Sparta Dwikozy wygrywając na boisku Wichra. Liczyłem że to spotkanie zakończy się podziałem punktów. Niespodzianką jest też wygrana Piasta w Kunowie, bo Stal jest bardzo trudnym rywalem, ale jak widać Piast ma kryzys juz za sobą. Spodziewałem się remisu w Skarżysku, ale lider wywalczył komplet punktów. Wysokich wygranych Grodu i Polan można bylo oczekiwać.

Jedenastka kolejki

Marcin Piotrowski (Piast) - Maciej Zawierucha (Zenit), MŁukasz Zawadzki (Moravia), Artur Kuliński (Gród), Patryk Rogoziński (Sparta) - Mateusz Kokosza (Gród), Michał Piotrowski (Wisła), Łukasz Góral (Nowiny), Tomasz Staszewski (Nowiny), Arkadiusz Rogala (Zenit), Jakub Majewski (Polanie).

Najlepsi strzelcy: 23 - Mariusz Fabjański (Star),20 -Jakub Majewski (Polanie), 18 - Dominik Szewczyk (Nowiny), 12 - Mirosław Słoń (Orlicz), 11 - Tomasz Kołodziejczyk (Orlęta),10 - Arkadiusz Charyga (Piast), Artur Kuliński (Gród), 9 - Karol Gilewski (Moravia).

25. kolejka - 14-15 maja: Star - Gród, Piast - Granat, Wicher - Koprzywianka, Sparta - Stal, Moravia - Zenit, Orlęta - Polanie, Zieleń - Wisła, Orlicz - Nowiny.