Klasa okręgowa. Trudna przeprawa z Kamienną

Mirosław ROLAK, [email protected], Kamil MARKIEWICZ
Mateusz Koterbski zdobył pierwsza bramkę dla Stali Kunów w meczu z LZS w Samborcu. Mirosław Rolak
Dziewiec bramek w Morawicy. Zwycięstwo Staru dla Mateusza. Pierwszy remis Sokola i Zenitu

11 kolejki

11 kolejki

Sebastian Telesz (Star) - Marcin Krawczyk (Star), Łukasz Zawadzki (Moravia), Mateusz Osman (Moravia), Jakub Podgórski (Sokół), Marcin Piotrkowski (Zenit), Marcin Pietrucha (Samborzec), Piotr Mazepa (Stal), Sebastian Salwerowicz (Rudki), Mariusz Skoczylas (Neptun), Bartosz Sot (Nidzianka).

Lider, Neptun Końskie miał bardzo trudna przeprawę w meczu w Brodach z Kamienną i dopiero w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo. Aż dziewięć bramek padło w mecuz w Mor5awicy, gdzie Moravia pokonała Gród Ćmińsk.

ZWYCIĘSTWO Z DEDYKACJĄ

Star Starachowice - Samson Samsonów 2:0 (1:0), Mariusz Fabjański 22, Łukasz Orczyk 57.

Star: Telesz - Kowalik, Krawczyk, Rogalski, Orczyk - Kosztowniak (80 Żak), Brzozowski, Świat, Fabjański - Zięba (67 Jackowski), Witkowski.

Samson: Kita - Kowalski, Siwek, Górecki (65 Koza), Czarnomski - Czechowski (75 Kubicki), Gębski, Piwowarczyk, Kołodziejski, M. Rynk (83 Prędota) - Nawara.

Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu Star zadedykował strzelcowi pierwszej bramki Mateuszowi Fabjańskiemu, któremu w minionym tygodniu zmarła mama.

DOBRY STYL NIDZIANKI

Piast Stopnica - Nidzianka Bieliny 0:2 (0:1), Szczepan Maciejski 35, Bartosz Sot 62.

Piast: Piotrowski - Kowalski (75 Malec), Janik, Pisarski, Judasz (65 Kopiński) - Mius, Kawa (50 Rogoziński), Paweł Rajca, Kapusta (83 P. Gajek) - Jabłoński, Piotr Rajca.

Nidzianka: Pióro - Maciejski, Mateusz Pindral, Satro, Wijas - S. Sot (68 Chlewicki), Skrzyniarz (80 Gajda), Kowalczyk (85 Banakiewicz), Gałka (82 Rzepka) - B. Sot, Sito.

- Drużyna wypełniła założenia przedmeczowe. Zagraliśmy w dobrym stylu, co pozwoliło nam zwyciężyć - mówił Andrzej Wiącek, trener Nidzianki.

NIESKUTECZNY GKS

GKS Nowiny - Sparta Dwikozy 0:0.

Nowiny: Kwiecień - Niebudek, Cichoń, Otuszyk, Król, Grudzień (75. Kaczor), Radomski, Stanek, Blicharski (70. Kasprzyk), Paździor (80. Kubicki), Szewczyk.

Sparta: Polit - Siudak, Boleń, Z. Warzocha, Orawiec, Lubański, Jarosz, Marzec (89. Mądry), A. Warzocha (90. Marcin Cecuła), Michał Cecuła, Michalski.

- Mieliśmy kilka "setek", ale żadnej nie udało się wykorzystać. Goście mieli jedną sytuację, w ostatnich minutach spotkania i niewiele brakowało by wywieźli komplet punktów. Trochę brakowało nam szczęścia w sytuacjach podbramkowych, ale przede wszystkim możemy mieć pretensje do samych siebie za fatalna skuteczność - powiedział trener Nowin, Przemysław Cichoń.

Gospodarze mieli w całym meczu kilka sytuacji sam na sam a po strzale głową Michała Grudnia piłka trafiła w poprzeczkę.

EMOCJONUJĄCA KOŃCÓWKA

LZS Samborzec - Stal Kunów 2:2 (1:0), Marcin Pietrucha 10 z karnego, 90+4 - Mateusz Koterbski 71, Dariusz Piwowarek 88 z karnego.

Samborzec: Meszek - Lebida, Dutka, Syguła, Olech, Pietrucha, Walasek (84. Antonik), Dziedzic (73. Przypkowski), Klijański (80. Drozd), Bijak, Kucharczyk (46. Zioło).

Stal: Kania - Kowalski, Rutkowski, Piwowarem, Molęda, S. Kostrzewa, Kwapisz (67. Frańczak), Kaczor, Ostrowski, Koterbski (75. Kasprzyk), Mazepa.

Gospodarze szybko, bo już w 10 minucie, zdobyli bramkę z rzutu karnego i mieli sytuacje by podwyższyć wynik. Żadnej jednak nie zdołali wykorzysta, a w drugiej połowie, po dośrodkowaniu Sebastiana Kostrzewy Mateusz Koterbski zdobył wyrównującą bramkę. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, za faul na Kasprzyku, sędzia podyktował rzut karny dla Stali, pewnie wykorzystany przez Dariusza Piwowarka. Już w doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem popisał się Marcin Pietrucha i uratował dla Samborca jeden punkt.

PEWNA WYGRANA RUDEK

Astra Piekoszów - GKS Rudki 0:3 (0:1), Sebastian Salwerowicz 23, Mariusz Jaros 69 z karnego, Artur Łapot 90+1.

Rudki: Rafalski - Świstak, Ł. Kowalski, Łapot, Dawidowicz, Salwerowicz, Gawlik, Wojciechowski, Kosmala, (70. Wiecha), Jaros, (82. Gąsior), D. Kowalski (79. Wójcik).

Goście dominowali do początku spotkania i przy lepszej skuteczności graczy z Rudek, zwycięstwo GKS mogło być wyższe. Już w 23 minucie sprytnym strzałem popisał się Sebastian Salwerowicz, wrzucając piłkę "za kołnierz" bramkarzowi gospodarzy. Drugą bramę zdobył Mariusz Jaros z rzutu karnego podyktowanego za faul na wychodzącym na "czysta" pozycję Dariuszu Kowalskim. Wynik meczu ustalił, już w doliczonym czasie gry, Łapot.

-Mecz się dobrze dla nas ułożył. Gospodarze skupili się na obronie i tylko przy stałych fragmentach gry próbowali zagrozić naszej bramce. Nie stworzyli jednak żadnej klarownej sytuacji. My kontrolowaliśmy mecz i mogliśmy wygrać wyżej - powiedział trener GKS, Dariusz Świetlik.

Jarosław Groszek, trener Neptuna Końskie:

- Gospodarze nastawili się na grę z kontry i bronili się całym zespołem. My, mimo zdecydowanej przewagi, nie mogliśmy wypracować klarownych sytuacji, a gospodarze przeprowadzali bardzo groźne kontry. Na szczęście w końcowych minutach Mariusz Skoczyłaś popisałs ie kapitalnym strzałem.

PIERWSZY REMIS

Sokół Rykoszyn - Zenit Chmielnik 2:2 (2:1), Jakub Podgórski 15, Łukasz Poddębniak 21 - Damian Salwa 20, Arkadiusz Rogala 88 z karnego.

Sokół: Sroka - Sidło, Szymański (81. P. Szymkiewicz), Poddębniak, Hajduuk (69. Dudek), Jakubowski, Król (36. A. Szymkiewicz), Domagała, Podgórski, Pakuła, Kryczka (58. Włodarczyk).

Zenit: D. Zajac - Ozimirski, Pietryka, Radomski, Piotrkowski, Nędza, Bracisiewicz, Rogala, Salwa (75. Sławeta), Szczukiewicz (60. Ślusarczyk), Klimczak.

Dla obu zespołów był to pierwszy w tym sezonie remis, a podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

-Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, kiedy wypracowaliśmy wiele sytuacji i szkoda że tylko dwie udało się wykorzystać. Po przerwie zabrakło nam trochę kondycji, bo inicjatywę przejęli goście i ostatecznie musieliśmy zadowolić się podziałem punktów - powiedział trener Sokoła, Marian Haczkiewicz.

GOL W 52 SEKUNDZIE

Moravia Morawica - Gród Ćmińsk 7:2 (3:2), Łukasz Zawadzki 1, 56, Rafał Kita 8, Sebastian Chałan 36, Michał Smolarczyk 66, Mateusz Zawadzki 75, Wojciech Młynarczyk 89 - Kamil Walczak 15, Mirosław Słoń 44.

Moravia: P. Kubicki - Wójcik (82. Jasiński), Detka, Chałan, M. Zawadzki, B. Młynarczyk (46. Gilewski), Osman, K. Kubicki, Kita, Ł. Zawadzki (77. W. Młynarczyk), Smolarczyk.

Gród: Kucharski - Nadolnik, Górecki, T. Frączyk, Trojan, Walczak (60. Frydrych), Koza, K. Frączek, Galus, Kuliński (77. Kiniorski), Słoń.

Niecodziennej sztuki dokonał napastnik Moravii, Łukasz Zawadzki, strzelając gola już w 52 sekundzie meczu. W 8 minucie Rafał Kita podwyższył na 2:0 i gospodarze uwierzyli ze jest już "po meczu". Tymczasem goście zdobyli w 15 minucie kontaktową bramę i w pierwszej połowie mnie tracili "dystansu" do rywali. Dopiero po przerwie Moravia udokumentowała swą przewagę, strzelając jeszcze cztery gole.

-Chyba zbyt szybko zdobyliśmy bramki i zawodnicy pomyśleli ze będzie do łatwy mecz. Pierwsza połowa była trochę chaotyczna i dopiero po przerwie uporządkowaliśmy grę i wtedy zdecydowanie dominowała moja drużyna. Goście próbowali się "odgryzać" ale niewiele wskórali - powiedział trener Moravii, marek Bęben.

Kamienna Brody - Neptun Końskie 0:1 (0:0), Mariusz Skoczylas 87.

Neptun: Rybiński - Majchrzak, Radwański, Skoczylas, Banachowicz (69. Pilarski), Kluska, Wojna (66. Kwiecień), Kos (66. Idzikowski), Hajduk, Rudnik, Nowacki (63. Iwański).

Mimo przygniatającej przewagi lider długo nie potrafił udokumentować jej bramkami i dopiero w końcówce meczu kapitalnym strzałem z ostrego kąta Skoczyłas zapewnił gościom zwycięstwo. Wcześniej po jednym z nielicznych kontrataków Kamiennej, obronna ręką w sytuacji sam na sam wyszedł Paweł Rybiński.

Strzelcy: 9 - Bartosz Sot (Nidzianka), Michał Smolarczyk (Moravia), 7 - Piotr Rajca (Piast), 6 - Tomasz Paździor, Piotr Pierzak (Nowiny), Piotr Mazepa (Stal).

W następnej kolejce, 20 października: Samson - Neptun, Sparta - Kamienna, Gród - Nowiny, Nidzianka - Moravia, Zenit - Piast, Rudki - Sokół, Stal - Astra, Star - Samborzec.