Klęska Korony. W meczu z Wisłą Kraków w Kielcach przegrała 0:3 i straciła szanse na czwarte miejsce

dor, saw
Nika Kaczarawa zdobył bramkę ale  nie została ona uznana
Nika Kaczarawa zdobył bramkę ale nie została ona uznana Sławomir Stachura
W meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na Kolporter Arenie z Wisłą Kraków 0:3. To czwarta z rzędu porażka drużyny Gino Lettieriego (trzy w lidze i jedna w Pucharze Polski).

Korona Kielce – Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Carlitos 6, 0:2 Jesus Imaz 44, 0:3 Carlitos 70.
Korona: Alomerović Ż – Rymaniak, Kecskes, Kovacević Ż, Gardawski – Cebula, Możdżeń (63. Kosakiewicz), Cvijanović (69. Kiełb), Jukić Ż (46. Soriano) – Kaczarawa.
Wisła: Cuesta Ż – Arsenić, Wasilewski, Velez, Bartkowski – Halilović, Cywka, Llonch, Boguski Ż (88. Małecki) – Imaz (72. Kostal) – Carlitos (89. Ondrasek).
Sędziował: Łukasz Szczech z Warszawy.
Widzów: 7867.

Wisła w Kielcach nie wygrała od lipca 2013 roku, a pięć ostatnich spotkań przegrała. W niedzielę wypunktowała kielczan jak wytrawny bokser.
Drużyna Gino Lettieriego straciła po tej porażce szansę na czwarte miejsce w lidze. Spadła też na ósmą pozycję w tabeli.

Spokojnie było tylko przed rozpoczęciem spotkania, kiedy Koronę na boisko wyprowadzili niepełnosprawni. Na meczu była bowiem spora grupa Klubu Kibiców (Nie)Pełnosprawnych Kielce oraz drużyna Megamocni.
A później były duże emocje, bo wiadomo, jak prestiżowe dla piłkarzy i kibiców obu drużyn są te konfrontacje. Zaczęło się fatalnie dla Korony. W 6 minucie Carlom Lopez, czyli Carlitos dostał prostopadłe podanie, minął trzech zawodników Korony i posłał piłkę nad Zlatanem Alomeroviciem.

W 21 minucie po centrze Gorana Cvijanovicia z rzutu wolnego główkował Adnan Kovacević, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gości i przeszła obok słupka.

W 24 minucie składną akcję Korony zakończył strzałem Marcin Cebula. Piłka trafiła w obrońcę Francisco Veleza. Zawodnicy gospodarzy domagali się karnego, sugerując, że gracz Wisły zagrał ręką. Prowadzący mecz Łukasz Szczech poprosił o analizę wideo, czyli VAR, za który odpowiadali Paweł Raczkowski i Marcin Boniek. 120 sekund niepewności i…arbiter pokazał, że karnego nie ma, a Korona zacznie od wyrzutu z autu.

Spotkanie od początku było bardzo nerwowe. Na boisku dochodziło do ostrych spięć. A jeszcze bardziej nerwowo zrobiło się w 32 minucie, kiedy to po podaniu Cvijanovicia bramkę zdobył Nika Kaczarawa. Korona fetowała zdobycie bramki, wróciła już swoją połowę, po czym…sędzia pokazał, że bramki nie ma, ponieważ był spalony. Temperatura tego spotkania jeszcze się podniosła. Kilkadziesiąt sekund później metr za linią pola karnego sfaulowany został Cvijanović, ale sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego. W 37 minucie mocnym, ale minimalnie niecelnym strzałem popisał się Mateusz Możdżeń. Nadal było 0:1…
W 40 minucie groźny kontratak wyprowadziła Wisła. Rafał Boguski wychodził sam na sam, ale w polu karnym udanie interweniował Bartosz Rymaniak, wybijając piłkę na rzut rożny. Ale w 44 minucie było już 0:2 – strzałem z około 10 metrów pokonał Alomerovicia Jesus Imaz.

Po przerwie na boisko wszedł Elia Soriano, Korona zaczęła grać dwójką napastników. W 54 minucie indywidualna akcją popisał się Kaczarawa, ale zatrzymał go bramkarz Wisły Julian Cuesta. Trzy minuty później Cuesta nie dał się pokonać Michałowi Gardawskiemu, który strzelał z ostrego kąta. W 65 minucie po bardzo dobrej centrze Cvijanovicia, Kaczarawa nie trafił w piłkę.
W 70 minucie błąd popełnił Akos Kecskes, piłkę przejął Carlitos, a on takich prezentów nie zwykł marnować. W sytuacji sam na sam pewnym technicznym strzałem pokonał Alomerovicia. W 78 minucie goście domagali się karnego, bo – ich zdaniem – faulowany był Carlitos. Sędzia znowu zdecydował się na VAR, ale po analizie wideo nie podyktował jedenastki.
Wynik meczu nie uległ zmianie. Korona przegrała prestiżowy mecz z Wisłą Kraków aż 0:3 i straciła szanse na walkę o czwarte miejsce w tabeli. W 90 minucie na boisku doszło jeszcze do przepychanek, a kibice z Młyna skandowali „Gramy o wszystko, Lettieri wejdź na boisko”.

Trwa więc zła passa podopiecznych Gino Lettieriego. W kiepskim stylu odpadli w półfinale Pucharu Polski w dwumeczu z Arką Gdynia, a w Lotto Ekstraklasie przegrała kolejno z Jagiellonią Białystok 0:3, Legią Warszawa 1:3 i Wisłą Kraków 0:3.