Klęska piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie w spotkaniu z Gwardią Opole

/PK/
W meczu grupy B pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie przegrało z Gwardią Opole 23:36 (8:17). To jedna z najwyższych przegranych konecczan we własnej hali w historii pierwszej ligi.

KSSPR: Witkowski, Kornecki - Dobrowolski 1, Bąk 2, Kiryłow 1, Pilarski, Grabarczyk 5 (1), Laskowski 2, Sroczyński 2 (1), Maleszak, Kubała 1 (1), Krzywkowski, Bodasiński 4, Biegaj 5.

W poprzednim sezonie, KSSPR remisując w Opolu, pozbawił Gwardię okazji do gry w barażach o awans do PGNiG Superligi. Zemsta opolan, którzy w tym sezonie też chą walczyć o awans, była straszna. Od pierwszych minut goście, mający w składzie kilku zawodników znanych z parkietów najwyższej ligi (Paweł Adamczak, Łukasz Kulak, Sławomir Donosewicz, Marceli Migała, Jakub Płócienniczak) zaskoczyli konecczan podwyższoną, agresywną obroną, z którą, podobnie jak z bramkarzem, nie mogli sobie poradzić nasi zawodnicy. W 8 minucie było 1:5, w 20 - 4:12 i właściwie było po meczu. Przewaga "gwardzistów" ciągle rosła - 34 minucie 8:20, w 40 - 11:24, w 47 - 13:29 i gdy by trener gości Marek Jagielski nie wypuścił na końcówkę graczy rezerwowych, KSSPR mogłoby przegrać w kompromitujących rozmiarach. Choć i 13-brakową porażkę trudno nazwać inaczej, niż wstydliwą.

W innych meczach: AZS AWF Biała Podlaska - AZS UŁ PŁ Łódź 30:32 (15:13), Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław 32:28 (18:12), Control Process Tarnów - Szczypiorno Kalisz 33:29 (14:11), ŚKPR Świdnica - AZS UT-H Radom 35:26 (16:10), Olimpia Piekary Śl. - Viret CMC Zawiercie 26:33 (12:17), ASPR Zawadzkie - Ostrovia Ostrów Wlkp. - mecz w niedzielę.