Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobiety z województwa świętokrzyskiego z podejrzeniem koronawirusa będą rodziły dzieci w szpitalu w Busku - Zdroju. Jest decyzja władz

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Buski Szpital Powiatowy
Oddział Ginekologiczno – Położniczy buskiego szpitala otrzymał tymczasowy status Ośrodka Opieki Położniczo – Ginekologicznej dla województwa świętokrzyskiego. Oznacza to, że kobiety z całego województwa ze schorzeniem ginekologicznym, kobiety ciężarne oraz rodzące z podejrzeniem zakażenia koronawirusem będą przyjmowane tylko do buskiej lecznicy. Taką decyzję podjęły władze województwa świętokrzyskiego.

Jest to zalecenie Wojewody Świętokrzyskiego, Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach oraz Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Położnictwa i Ginekologii.

W uzasadnieniu wyboru buskiego szpitala stwierdzono między innymi, że szpital posiada charakter pełnoprofilowy, a jego struktura organizacyjna zapewnia kompleksową opiekę nad kobietami z podejrzeniem zakażenia koronawirusa.

Zgodnie z wytycznymi Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, do Oddziału przyjmowane będą kobiety ciężarne, rodzące oraz kobiety ze schorzeniami ginekologicznymi, u których występują następujące objawy:

  • Wysoka gorączka powyżej 38 stopni,
  • Bóle mięśniowe,
  • Duszność i kaszel,
  • Osłabienie.

Dotyczy to także kobiet, które w ostatnim okresie (14 dni) przebywały w obszarze zwiększonego ryzyka zakażeniem koronawirusa lub miały kontakt z osobą potencjalnie zakażoną, która powróciła z miejsc objętych epidemią.

- Procedura przyjęcia wygląda następująco: kobiety zgłaszają się do Szpitala w Busku-Zdroju, a w przypadku bardzo nasilonych objawów do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kielcach lub Staszowie, gdzie po wstępnej kwalifikacji i badaniu ginekologicznym, zostanie podjęta decyzja o konieczności hospitalizacji. W przypadku potwierdzenia podejrzenia zakażenia koronawirusem, pacjentki przebywające poza szpitalem w Busku-Zdroju zostaną przetransportowane specjalistycznym transportem do naszego szpitala - informuje Grzegorz Lasak, dyrektor buskiej lecznicy.

I dodaje: - Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na teren szpitala bez powiadomienia personelu. Przed przyjazdem do szpitala własnym transportem, należy poinformować telefonicznie Izbę Przyjęć (telefon: 41 378 24 01 wewnętrzy 229). W przypadku przywiezienia pacjentki karetką pogotowia, również zespół ratownictwa informuje szpital o takim przypadku. Czynności te są niezbędne do właściwego zabezpieczenia pacjentki na terenie szpitala.

Zobacz także:Koronawirus w Świętokrzyskiem? [RAPORT NA BIEŻĄCO]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie