Koleja wysoka przegrana szczypiornistek KSS Kielce

PK
Marta Rosińska.
Marta Rosińska. S. Stachura
We niedzielnym meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych AZS AWF Wrocław pokonał KSS Kielce 32:21.

Mówi trener

Mówi trener

Marek Smolarczyk, trener KSS: - To był nasz najsłabszy mecz, odkąd objąłem zespół. Co najgorsze, przeciwnik wcale nie był poza naszym zasięgiem. Ale zawiodły u nas wszystkie formacje i wszystkie elementy gry.

AZS AWF Wrocław - KSS Kielce 32:21 (13:11)

KSS: Kawka, Wiekiera - Olejarczyk, Abramauskaite 3, Pokrzywka 4, Słoma, Muchocka 2, Osiak, Kot 2, Lalewicz 2, Rosińska 6 (3), Giedroit 2. Kary: 12 min (w tym Giedrot 6 - czerwona kartka w 49 min.).

AZS AWF: Słota, Boczkowska - Wojt 2, Perek 4, Żakowska, Szymczakowska 5 (3), Pietras 5, Skalska 7, Kabała, Rupp 1, Dęga, Król 4, Antoszewska 2, Wynnyk 2. Kary: 8 min.

Sędziowały: J. Brehmer (Tychy), A. Skowronek (Ruda Śl.). Widzów: 250.

Kielczanki jechały do Wrocławia z nadziejami na wygraną. Była ona bardzo potrzebna z kilku powodów. Jednym z nich było to, że w sobotę KPR Jelenia Góra, jeden z rywali KSS w walce o utrzymanie, nieoczekiwanie pokonał Ruch Chorzów, drugim, że nasz zespół w dwóch ostatnich kolejkach rundy zasadniczej spotyka się z mistrzem (SPR Lublin) i wicemistrzem (Interferie Zagłębie Lubin) Polski, trzecim - wrocławianki również są w grupie zespołów grających o utrzymanie.
Nasz zespół zaczął obiecująco, w 6 minucie po golu Pauliny Muchockiej prowadził 3:1. Do 20 minuty wynik "kręcił się" wokół remisu. Wprawdzie w 24 minucie AZS odskoczył na 11:7, ale na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wygrywał tylko 11:10 (trafiła Milena Kot).
Nadzieje na korzystny rezultat były tylko przez kilka minut po zmianie stron. Najpierw KSS przetrzymał bez strat podwójną karę, a w 37 minucie zespół z Wrocławia wygrywał tylko 16:14. - W drugiej połowie przydarzyło nam się kilka serii straconych bramek - mówił kierownik drużyny KSS, Marcin Janiszewski. Pierwsza z tych serii dała AZS prowadzenie 19:14, potem były jeszcze dwie 4-bramkowe.

W innych meczach: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - SPR Olkusz 37:14 (12:5), Interferie Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 37:20 (21:7), Start Elbląg - Politechnika Koszalin 30:30 (16:16), SPR Lublin - Vistal Łączpol Gdynia 27:27 (12:14), KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 32:29 (15:16).

1. Interferie 20 38 638:458
2. Lublin 19 34 621:428
3. Piotrcovia 20 29 571:457
4. Vistal 20 27 617:510
5. Zgoda 20 24 555:543
6. Ruch 20 19 504:542
7. Start 20 17 572:583
8. Politechnika 20 16 552:561