O jazdę po pijanemu i doprowadzenie do kolizji podejrzewany jest 49-latek z gminie Złota w powiece pińczowskim. Do zajścia doszło popołudniem w ostatni piątek.

- 19-latka kierująca oplem zaparkowała częściowo na drodze częściowo na poboczu. W tył jej auta uderzył ciągnik, który odjechał potem z miejsca kolizji - przekazywał aspirant sztabowy Damian Stefaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Zaalarmowani policjanci szybko dotarli do domu podejrzewanego 49-latka.

- W chwili kontroli mężczyzna miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Notowany już za jazdę po alkoholu, zaprzeczał początkowo, by brał udział w kolizji. Ostatecznie przyznał się. Jak tłumaczył, gdy opel zahamował on przystanął za nim, potem zaś ocenił, że się nie zmieści i chciał wycofać, jednak pomylił biegi i ruszył do przodu - uzupełniał Damian Stefaniec.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosuZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24