Koncert pieśni romantycznych w Ciekotach 26 października

  Koncert pieśni romantycznych w Ciekotach 26 października

  AWA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Renata Drozd
  1/3
  przejdź do galerii

  Renata Drozd

  Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach zaprasza w piątek, 26 października o godzinie 18 na Koncert pieśni romantycznych. Wystąpią: Renata Drozd- śpiew, Małgorzata Kowalska - fortepian.
  Renata Drozd - sopran lirico-spinto
  Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem.

  Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich u prof. Ingrid Kremling , prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz prof. Christiana Elssnera .

  Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych, m.innymi: I wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za Pieśń Zapomnianą ufundowaną przez Towarzystwo im.F.Chopina na III Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie w 1995 r., II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Sopranów im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju w 2002 r. (I miejsca nie przyznano). Była półfinalistką Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu.

  W 2000 r. wzięła udział w tournee artystycznym z Filharmonią Świętokrzyską w Holandii, Belgii, Luxemburgu; wykonując partie solową „Requiem” W.A. Mozarta.

  W 2002-2003 współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie kreowała partię tytułową w operetce „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana. W 2001 roku zadebiutowała w Operze Bałtyckiej w Gdańsku partią Micaeli w „Carmen” G. Bizeta.

  W tym samym roku odbyła trasę koncertową po Szwecji, Danii, Norwegii i Niemczech z programem „Strauss-Galla” i „Glanzlicher Operette”z orkiestrą pod dyr. Marka Tracza.

  W latach 2005-2012 była solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym kreowała główne partie operowe i operetkowe, m.in. Silvy Varescu („Księżniczka Czardasza” E. Kalmana), Hanny Glavari („Wesoła Wdówka” Fr. Lehara), Księżnej Marii(„Ptasznik z Tyrolu” K. Zellera), Saffi(„Baron Cygański” J. Straussa), Rosalindy(„Zemsta Nietoperza”J. Straussa), Micaeli („Carmen” G. Bizeta), Violetty Valery(„Traviata”G. Verdiego),Pamina („Czarodziejski flet” W.A. Mozarta).

  Brała udział w międzynarodowych festiwalach. Do najważniejszych należą: Międzynarodowy Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju i Międzynarodowy Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

  Wielokrotnie zapraszana przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego do udziału w koncertach o tematyce patriotycznej w ariach i pieśniach.

  Współpracując z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach wykonała partie sopranowe w Stabat Mater G. Rossiniego ,IX Symfonii L.van Beethovena, Stabat Mater K. Szymanowskiego, oraz dziełach W.A. Mozarta: Msza Koronacyjna ,Regina coeli, Vesperae solennes de confessore, Missa solemnis in c ( Waisenhaus –Messe). Wykonuje również repertuar kantatowo-oratoryjny prezentując go na Międzynarodowych Festiwalach Sakralnych.

  Często bierze udział w koncertach świątecznych, noworocznych, karnawałowych, narodowościowych i okazjonalnych.

  W 2008r. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał jej Nagrodę Województwa Lubelskiego za osobisty wkład w rozwój i upowszechnianie kultury polskiej.

  W 2010r. otrzymała Nagrodę Miasta Kielce za promocję kultury w regionie.

  W 2012r. za wybitne osiągnięcia artystyczne uhonorowana dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Od 2012r. prowadzi klasę śpiewu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych L. Różyckiego w Kielcach.

  W 2017r.otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznakę honorową ”Zasłużony dla Kultury Polskiej”

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda