Koncert pieśni romantycznych w Ciekotach 26 października

  Koncert pieśni romantycznych w Ciekotach 26 października

  AWA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Renata Drozd
  1/3
  przejdź do galerii

  Renata Drozd

  Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach zaprasza w piątek, 26 października o godzinie 18 na Koncert pieśni romantycznych. Wystąpią: Renata Drozd- śpiew, Małgorzata Kowalska - fortepian.
  Renata Drozd - sopran lirico-spinto
  Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem.

  Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich u prof. Ingrid Kremling , prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz prof. Christiana Elssnera .

  Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych, m.innymi: I wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za Pieśń Zapomnianą ufundowaną przez Towarzystwo im.F.Chopina na III Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie w 1995 r., II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Sopranów im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju w 2002 r. (I miejsca nie przyznano). Była półfinalistką Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu.

  W 2000 r. wzięła udział w tournee artystycznym z Filharmonią Świętokrzyską w Holandii, Belgii, Luxemburgu; wykonując partie solową „Requiem” W.A. Mozarta.

  W 2002-2003 współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie kreowała partię tytułową w operetce „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana. W 2001 roku zadebiutowała w Operze Bałtyckiej w Gdańsku partią Micaeli w „Carmen” G. Bizeta.

  W tym samym roku odbyła trasę koncertową po Szwecji, Danii, Norwegii i Niemczech z programem „Strauss-Galla” i „Glanzlicher Operette”z orkiestrą pod dyr. Marka Tracza.

  W latach 2005-2012 była solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym kreowała główne partie operowe i operetkowe, m.in. Silvy Varescu („Księżniczka Czardasza” E. Kalmana), Hanny Glavari („Wesoła Wdówka” Fr. Lehara), Księżnej Marii(„Ptasznik z Tyrolu” K. Zellera), Saffi(„Baron Cygański” J. Straussa), Rosalindy(„Zemsta Nietoperza”J. Straussa), Micaeli („Carmen” G. Bizeta), Violetty Valery(„Traviata”G. Verdiego),Pamina („Czarodziejski flet” W.A. Mozarta).

  Brała udział w międzynarodowych festiwalach. Do najważniejszych należą: Międzynarodowy Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju i Międzynarodowy Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

  Wielokrotnie zapraszana przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego do udziału w koncertach o tematyce patriotycznej w ariach i pieśniach.

  Współpracując z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach wykonała partie sopranowe w Stabat Mater G. Rossiniego ,IX Symfonii L.van Beethovena, Stabat Mater K. Szymanowskiego, oraz dziełach W.A. Mozarta: Msza Koronacyjna ,Regina coeli, Vesperae solennes de confessore, Missa solemnis in c ( Waisenhaus –Messe). Wykonuje również repertuar kantatowo-oratoryjny prezentując go na Międzynarodowych Festiwalach Sakralnych.

  Często bierze udział w koncertach świątecznych, noworocznych, karnawałowych, narodowościowych i okazjonalnych.

  W 2008r. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał jej Nagrodę Województwa Lubelskiego za osobisty wkład w rozwój i upowszechnianie kultury polskiej.

  W 2010r. otrzymała Nagrodę Miasta Kielce za promocję kultury w regionie.

  W 2012r. za wybitne osiągnięcia artystyczne uhonorowana dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Od 2012r. prowadzi klasę śpiewu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych L. Różyckiego w Kielcach.

  W 2017r.otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznakę honorową ”Zasłużony dla Kultury Polskiej”

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda