Koniec sezonu w trzeciej lidze. Nikt nie spada, kontrowersyjny awans Motoru. Zostają Korona II, Wisła, KSZO, a beniaminkiem Łagów [ZDJĘCIA]

dor
Koniec sezonu w trzeciej lidze. Żaden zespół nie spada. Na zdjęciu fragment derbowego meczu Korony II Kielce z Wisłą Sandomierz. Fot. Dorota Kułaga/Polska Press
Lubelski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek grupy czwartej III ligi w obecnym sezonie. W tej grupie występowały świętokrzyskie drużyny. Awans do drugiej ligi uzyskał Motor Lublin.

Lubelski Związek Piłki Nożnej na swojej stronie podał zweryfikowaną tabelę. Liderem jest Motor Lublin, ponieważ w związku z niedokończeniem sezonu pominięto kryterium dotyczące meczów bezpośrednich. Dlatego Motor wyprzedził zespół Hutnika Kraków. Decyzja o awansie Motoru wywołała jednak sporo kontrowersji.

Hutnik Kraków i Motor Lublin miały taki sam dorobek punktowy, jedyny mecz bezpośredni wygrał Hutnik (1:0), ale lepszy bilans bramkowy w lidze osiągnął Motor (36-16).

Jak to się stało, że drugi dotąd Motor został awansowany na pierwsze miejsce? Otóż według uchwały Lubelskiego ZPN najważniejszym kryterium okazały się nie mecze bezpośrednie, a bilans bramkowy.

W mocnych słowach na Twitterze skomentował ją Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
- W tej chwili dotarła do mnie ta bezprawnie orzeczona decyzja Lubelskiego ZPN o wyrolowaniu Hutnika i próba wystawienia statusu II-ligowca! Haniebna praktyka na rympał nawiązuje do najgorszych wzorów korupcyjnej doby. Spotka się z należnym odporem prawnym - napisał na Twitterze Ryszard Niemiec.

Korona II Kielce zakończyła sezon na czwartym miejscu, Wisła Sandomierz na jedenastym, a KSZO 1929 Ostrowiec na trzynastej pozycji. Awans do trzeciej ligi wywalczył ŁKS Probudex Łagów.

Zdecydowano też, że żaden zespół nie spadnie w tym sezonie z trzeciej ligi.

Jerzy Brzęczek zwolniony z reprezentacji Polski

Wideo

Dodaj ogłoszenie