Końskie mają czwartą ligę!

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Trener Krzysztof Dziubel wprowadził Neptuna Końskie do czwartej ligi.
Trener Krzysztof Dziubel wprowadził Neptuna Końskie do czwartej ligi. Kamil Markiewicz
Neptun kończy sezon wyjazdowym meczem z Nidzianką Bieliny. Chce powalczyć o mistrzostwo ligi okręgowej, awans ma już zapewniony.

W niedzielnym meczu klasy okręgowej Neptun Końskie zwyciężył u siebie z Grodem Ćmińsk 4:0. Dzięki tej wygranej konecki zespół na kolejkę przed zakończeniem sezon zapewnił sobie awans do czwartej ligi.

Zwycięstwo z Grodem nie przyszło gospodarzom z taką łatwością, jak mógłby na to wskazywać końcowy wynik. Do przerwy Neptun prowadził 1:0, po golu w 4 minucie Radosława Wilka. Goście także mieli okazje na zdobycie bramek, ale ich nie wykorzystali. Po przerwie, w 51 minucie wynik spotkania podwyższył Karol Mojecki. W 56 minucie do bramki gości trafił Sebastian Hajduk, a w 88 wynik spotkania ustanowił Bartłomiej Idzikowski, zdobywając bramkę na 4:0. - Szybko zdobyliśmy bramkę i stanęliśmy. Zaczęliśmy popełniać błędy. W pierwszej części spotkania Gród miał kilka okazji podbramkowych, po jednej z nich trafił w poprzeczkę. W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka ostrzejszych słów. W drugiej połowie nasza gra wyglądała znacznie lepiej. Szybko zdobyliśmy dwie bramki. Nasze zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe - mówił Krzysztof Dziubel, trener Neptuna.

POLAŁY SIĘ SZAMPANY

Po niedzielnym spotkaniu Neptun rozpoczął świętowanie awansu. Polały się szampany. Odbyło się także spotkanie przy grillu, w którym uczestniczyli włodarze klubu i miasta Końskie, piłkarze oraz kibice.

ZAKOŃCZENIE W BIELINACH

W niedzielę 22 czerwca, o godzinie 17, w meczu 30., ostatniej kolejki, Neptun zagra na wyjeździe z Nidzianką Bieliny. W tym spotkaniu zabraknie kontuzjowanego Sławomira Jedynaka. - Będziemy chcieli zwyciężyć w spotkaniu w Bielinach, aby zająć pierwsze miejsce w tabeli i cieszyć się z tytułu mistrza ligi - dodał szkoleniowiec koneckiej drużyny.