Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konwencja wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach. Partia przedstawia plany na Sejmik. Oglądaj zapis transmisji

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 7 lat
Oklaski, okrzyki poparcia i wiele emocji towarzyszyło świętokrzyskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbywała się w niedzielę, 3 marca w Targach Kielce. Brali w niej udział wszyscy kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz na radnych w regonie. Zaprezentowano program wyborczy dla regionu, kandydatów do sejmiku województwa oraz Renatę Janik jako kandydatkę na marszałka województwa. Zobacz zapis transmisji.

Konwencja wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości. Pokaz planu na Sejmik

Sala w Targach Kielce pękła w szwach od działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz radnych różnych szczebli. Nie zabrakło też mieszkańców.

- Spotkamy się tu, bo przed nami 7 kwietnia wybory samorządowe. Musimy się zjednoczyć w jednym celu. Bądźmy razem - nawoływali zebranych do wspólnych okrzyków prowadzący konwencję Agnieszka Kuś i Rafał Nowak.

- Dlaczego chcemy wygrać wybory – pytali prowadzący. - Bo my kochamy nasze małe ojczyzny, województwo świętokrzyskie, nasze powiaty i gminy, chcemy aby się rozwijały, a każdy mieszkaniec miał godną pracę, a najmłodsi chodzili do dobrze wyposażonych przedszkoli szkół - dodawali.

Anna Krupka, przewodnicząca świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości mówiła, że kandydaci z jej ugrupowania są gwarancją rozwoju i sukcesu województwa.

- Jest nas tu bardzo wielu. Wasza obecność to wyraz naszej siły i kontynuacji dobrych zmian w regionie. Wspieramy każdego, kto chce podążać tą drogą. Samorząd to ty i ja, i nasze codzienne sprawy, które załatwimy w każdej gminie czy starostwie. Ostatnie lata pokazaliśmy, że potrafimy zarządzać ponad podziałami. Miliardy dotacji popłynęły do wszystkich. Jeśli ktoś mówi, że te środki trafiły do gmin zarządzanych przez Prawo i Sprawiedliwość, to albo brakuje mu wiedzy albo dobrej woli. 1,5 miliarda euro jest rozdysponowanych bez względu na przynależność partyjną. Trafiają do wszystkich, którzy wiedzą co z nimi zrobić. Dzięki temu rozkwitają nasze świętokrzyskie gminy. Te wybory są po to, abyśmy wybrali tych, którzy dają gwarancję na rozwój i sukces, mają wizję przyszłości i sprawią, że nasz region nie zejdzie ze ścieżki rozwoju. Nie będziemy likwidować szkół, posterunków policji czy ograniczać dostępu do lekarza. Takie gwarancje dają nasi kandydaci.

Gościem konwencji była była premier Beata Szydło: - Życzę, abyście byli jeszcze piękniejszym regionem, abyście mieli dobrych gospodarzy i wierzę, że będą się wywodzili z Prawa i Sprawiedliwości – mówiła podczas konwencji w Kielcach. - Unia Europejska chce uderzyć w rolników i skomplikuje życie każdego z nas. To można zmienić jeśli będziemy razem. Na końcu tej drogi będzie jeden cel, dobro naszej ojczyzny. Zaczynamy marsz po zwycięstwo, dzisiaj na ziemi świętokrzyskiej. Tak dla Polski bezpiecznej i rozwijającej się - dodawała.

Anna Krupka zapowiedziała, że twarzą kampanii Prawa i Sprawiedliwości w województwie będzie Renata Janik.- Jeśli zwyciężymy to będziemy proponowali kandydata na marszałka województwa Renatę Janik – zapewniła Anna Krupka.

Renata Janik przedstawiła program Prawa i Sprawiedliwości dla województwa. - Będziemy zmieniać region, aby żyło się dobrze, szczęśliwie i dostatnio. Nasz region jest w innym miejscu niż 5 lat temu. Stał się miejscem, gdzie warto żyć i inwestować. Budujemy drogi, odnawiamy zabytki, unowocześniamy szpitale. Gwarantujemy realne pomysły na rozwój, dobre życie tu, bez potrzeby wjazdu za pracą. Gwarantujemy szacunek do tradycji i rozwój nowoczesnych technologii. To nie są puste obietnice – mówiła Renata Janik.

Wśród gości poza byłą premier Beatą Szydło byli posłowie Krzysztof Lipiec, Bartłomiej Dorywalski, Michał Cieślak, Mariusz Gosek, senatorowie Jarosław Rusiecki, Krzysztof Słoń, Jacek Włosowicz.

Oglądajcie zapis transmisji.

Pełne listy kandydatów do Sejmiku przedstawiliśmy już na echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie