Korona Handball Kielce lepsza od Polonii Kępno

(KAR)
Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu Korona Handball Kielce pokonała we własnej hali wyżej notowaną Polonię Kępno 28:22. Przed kielecką drużyną dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach.

Korona Handball Kielce - Polonia Kępno 28:22 **(12:13)**

Korona Handball: Januchta, Hibner - Czubaj 3 (2), Woźniak 1, Kaźmiruk 1, Młynarska 2, Bortnowska 3, Pinda 5 (1), Skowrońska 1, Tutaj, Rosińska 6 (2), Mochocka 4, Kędzior 2.

Pierwsza połowa była wyrównana. Prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę. W 18 minucie po bramce z rzutu karnego Marty Rosińskiej Korona Handball wygrywała 9:7. Zespół gości szybko odrobił straty i po golu Elżbiety Wesołowskiej było już 9:9. W 27 minucie kielczanki prowadziły 12:11, jednak końcówka należała do Polonii, która zdobyła pod rząd dwie bramki i schodziła na przerwę prowadząc 13:12. Od początku drugiej połowy znacznie lepiej spisywała się kielecka drużyna. W 33 minucie po bramce zdobytej przez Izabelę Kaźmiruk wyszły one na prowadzenie 14:13. W 37 minucie Polonii po raz ostatni w tym meczu udało się wyrównać, było 15:15. Po bramce z rzutu karnego Anny Pindy Korona Handball ponownie objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Z czasem przewaga kieleckiej drużyny zaczęła się powiększać. W 53 minucie po golu Anny Pindy kielczanki wygrywały już 25:17. Ostatecznie zwyciężyły one 28:22.

- Graliśmy z zespołem wyżej sklasyfikowanym w tabeli, więc spodziewaliśmy się ciężkiej konfrontacji i tak było. Zrealizowaliśmy plan gry w obronie, dzięki temu przeciwniczki nie mogły zdobywać bramek. Nam się to udawało. W końcówce spotkania dużą rolę odegrało przygotowanie fizyczne. Zawodniczki z Kępna straciły siłę. My zdobyliśmy jeszcze kilka bramek i dzięki dużej przewadze mogliśmy wpuścić na parkiet młode zawodniczki - mówił Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Przed kieleckim zespołem kolejna dwutygodniowa przerwa. Tym razem jest ona spowodowana zgrupowaniem narodowej kadry młodzieżowej, która będzie rozgrywać spotkania eliminacyjne do mistrzostw Europy. Powołania do gry w kadrze otrzymały dwie zawodniczki Korony Handball Aleksandra Januchta i Karolina Mochocka.

W innych meczach 19. kolejki: AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk 26:25, Sparta Oborniki - Jutrzenka Płock 29:25, UKS PCM Kościerzyna - Dwójka Profil Nowy Sącz 22:15, SMS ZPRP Płock - KPR Kobierzyce 24:21, MKS AZS UMCS Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28.

1. UKS PCM Kościerzyna 19 34 531-421
2. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 19 34 542-421
3. Słupia Słupsk 19 22 510-471
4. Polonia Kępno 19 21 500-493
5. KPR Kobierzyce 19 19 502-490
6. Korona Handball Kielce 19 18 489-464
7. Dwójka Profil Nowy Sącz 19 16 417-454
8. SMS ZPRP Płock 19 16 487-529