Korona Handball Kielce straciła pozycję lidera

PK
Anna Benicewicz-Miazga
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, MTS Kwidzyn pokonał Koronę Handball Kielce.

MTS Kwidzyn – Korona Handball Kielce 27:18 (16:10)

Korona Handball: Hibner, Orowicz – Małecka 5, Nowak 4, Czubaj 2, Zimnicka 1, Więckowska 2, Gliwińska 1, Skowrońska 2, Syncerz 1, Piecaba, Kędzior.

Kielczanki przegrały bardzo ważny mecz i straciły pozycję liderek pierwszej ligi. Wyprzedziły je zespół z Kwidzyna i Ruch Chorzów.

Korona Handball zagrała w Kwidzynie słabo. - Walka była, wielu błędów technicznych może nie zrobiliśmy, ale brakowało skuteczności i z naszych nieskutecznych rzutów Kwidzyn ciągnął kontrataki – mówił trener Tomasz Popowicz. – Od razu daliśmy sobie narzucić styl gry rywala i nie potrafiliśmy tego zmienić. W obronie niby wszystko wyglądało do pewnego momentu nieźle, ale ostatecznie i tak piłka wpadała nam do bramki – dodał.

MTS w 15 minucie prowadził już 11:3. Zespół z Kielc pozbierał się nieco i przed przerwą odrobił nieco strat. Ale w drugiej połowie nadal dominował zespół gospodarzy, który w 58 minucie wygrywał już 27:16.