Korona Handball przez 30 minut powalczyła z mistrzem

PK
Michał Kolera
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, mistrz Polski, Vistal Gdynia wygrał z Koroną Handball Kielce.

Vistal Gdynia - Korona Handball Kielce 28:21 (13:17)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Kędzior 3 Janczyk, D. Więckowska 7 (2), Czekala 2 (1), Homonicka, Syncerz 6 (1), Dos Santos 1, Piecaba, Zimnicka 2, Skowrońska, Radzikowska, M. Więckowska, Gliwińska,Czubaj.

Vistal: Kamińska, Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 6, Pękala 1, Stanulewicz 1, Zych 8 (2), Kozłowska 2, Gutkowska, Machado 3, Szarawaga 3, Borysławska 1, Kulwińska 2, Uścinowicz, Błaszkowska 1.

Karne. Korona Handball:
4/5. Vistal: 2/6.

Kary. Korona Handball: 10 minut (Czekala czerwona kartka za faul 60 min, Czubaj, Dos Santos, Homonicka, Kędzior po 2). Vistal: 14 minut (Pękala 6 - czerwona kartka 54 min, Błaszkowska 4, Zych, Kozłowska po 2),

Sędziowali: Dariusz Mroczkowski, Jakub Mroczkowski (Sierpc).Widzów: 450.

Przebieg: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 5:5, 6:5, 7:9, 8:9, 8:11, 9:11, 10:13, 11:14, 12:15, 13:17 - 16:17, 17:18, 18:18, 19:19, 23:19, 26:20, 27:21, 28:21.

Kielczanki pojechały do Gdyni bez lekko kontuzjowanej skrzydłowej Olesii Pararandii, ale już z Wiktorią Gliwińską oraz Kornelią Czubaj i zapowiadały, że nie zważając na klasę mistrza Polski, powalczą o swoje pierwsze punkty. Udało się powalczyć, ale tylko w pierwszej połowie, kiedy Korona Handball zagrała świetne zawody, przede wszystkim w obronie. Bardzo dobrze spisywały się bramkarki, Aleksandra Orowicz obroniła trzy karne, a Patrycja Chojnacka jednego.

Po przerwie nasze zawodniczki utrzymały poziom gry w defensywie, ale zaczęły mieć potężne problemy ze zdobywaniem bramek. Wynikało to z pasywnej gry kielczanek w ataku. W drugiej połowie zdobyły tylko cztery bramki. Vistal w 40 minucie wyrównał na 18:18, a w 51 wygrywał już 24:19.

- Nie było źle, w poprzednim meczu 20 błędów własnych, dziś tylko kilka. Ale w trzecim kolejnym meczu mamy słaby początek drugiej połowy, jest jakiś zastój, przeciwnik się rozpędza i nas dochodzi. Musimy nad tym popracować, bo to nasz największy problem - mówił trener Tomasz Popowicz.

W innych meczach: Kram Start Elbląg – KPR Jelenia Góra 28:25 (14:13), Perła Lublin –Ruch Chorzów 43:21 (22:16), PCM Kościerzyna –Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:34 (15:18), Energa AZS Koszalin – KPR Kobierzyce 30:26 (14:9), Pogoń Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin po karnych 28:30 (25:25, 12:11).

Korona Handball bez zdobytego punktu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa do 8 października na potrzeby reprezentacji.