Korona Kielce - ŁKS Łódź 3:0 - pierwszy sparing

/MAT/
Fragment meczu Korona Kielce - ŁKS Łódź.
Fragment meczu Korona Kielce - ŁKS Łódź. Kamil Markiewicz
W pierwszym sobotnim sparingu piłkarze Korony Kielce pokonali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka ŁKS Łódź 3:0 (2:0). Bramki dla kielczan zdobyli Artur Lenartowski (5'), Grzegorz Lech (33') i Piotr Malarczyk (77').

Korona: Małkowski (72. Miśkiewicz) - Lenart (68. Cebula), Malarczyk, Kiercz, Lisowski - Michałek, Lenartowski, Lech, Janiec - Gawęcki (83. Maliszewski), Cichos

ŁKS: Olszewski - Babić, Hristov, Kaczmarek, Kosiec, Kubicki (46. Gieraga), Kulpaka (46. Kita), Pawlak (46. Osowski), Pruchnik, Romańczuk, Wojtczak.

Piłkarze obu drużyn mimo upalnej pogody rozpoczęli pierwsze sobotnie spotkanie z dużym animuszem. Kielczanie objęli prowadzenie już w 5. minucie, kiedy strzał Piotra Malarczyka (trafił w słupek) dobił Artur Lenartowski. Kielczanie nie zwalniali tempa i jeszcze pierwszej połowie, mieli kilka dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia. To udało się w 33. minucie, kiedy składną akcję Lenartowskiego i Gawęckiego celnym strzałem zakończył Grzegorz Lech.

W drugiej połowie tempo spotkania nieco spadło, a gospodarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego trzeci cios zadali w 77. minucie, kiedy po błędzie bramkarza ŁKS, gola sprytnym strzałem zdobył Piotr Malarczyk. Drugie spotkane obu drużyn już o godzinie 17:00 na Arenie Kielc.