Korona Kielce przegrała 2:3 w meczu towarzyskim z Widzewem Łódź. Zagrał już Marius Briceag, zabrakło Adriana Dalmau

Bartosz Wartałowicz
Dorota Kułaga
Korona Kielce przegrała 2:3 w meczu towarzyskim z Widzewem Łódź. Zobacz zdjęcia z tego spotkania >>>>Korona Kielce
Korona Kielce uległa w meczu sparingowym Widzewowi Łódź 2:3. Do przerwy kielczanie przegrywali 0:3. Bramki dla zespołu Kamila Kuzery zdobyli Nono i Jewgienij Szykawka. Sztab szkoleniowy kieleckiej drużyny dał szansę gry zawodnikom z drugiej drużyny, oraz tym, którzy mniej grają w pierwszym zespole. Mecz był zamknięty dla mediów oraz publiczności.

Porażka Korony Kielce w sparingu z Widzewem Łódź. Gole Nono i Szykawki

Korona Kielce - Widzew Łódź 2:3 (0:3)
Bramki: Jewgienij Szykawka 47, Nono 65 - Antoni Klimek 21, 31, Ernest Terpiłowski 42.
Korona: Dziekoński - Zator, Trojak (46. Malarczyk), Hofmeister (46. Chojecki), Briceag (46. Godinho) - Podgórski, Deaconu, Strzeboński (46. Nono), Kwiecień, Czyżycki - Szykawka oraz Mamla, R. Turek, Przybysławski, Szymański, Rogula.
Widzew: Krzywański - Silva, Żyro, Shehu, Sanchez, Terpiłowski - Ibiza, Kun, Hanousek, Klimek - Stępiński oraz Zieliński, Rondić, Nunes, Miloš, Przybułek, Dawid.

Zobacz zdjęcia:

Trener Kamil Kuzera postawił w większości na zawodników, którzy stanowią trzon zespołu w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Szkoleniowiec dał jednak szansę występu od pierwszych minut Bartoszowi Kwietniowi i Ronaldo Deaconu. Dobrą wiadomością jest powrót po kontuzji Mariusa Briceaga. W składzie zabrakło Dalibora Takacia, Kyryło Petrowa i Adriana Dalmau.

Zawodnicy Korony Kielce od pierwszych minut próbowali atakować bramkę gości i w pierwszych minutach spotkania to zespół Kamila Kuzery miał optyczną przewagę. Skuteczność była jednak po stronie Widzewa, który objął prowadzenie w 21 minucie, po trafieniu Antoniego Klimka. 21-letni pomocnik przyjezdnych podwyższył wynik 10 minut później, a w 42 minucie bramkę na 0:3 zdobył Ernest Terpiłowski.

Drugą połowę również lepiej zaczęła Korona, tym razem przewaga została udokumentowana golem Jewgienija Szykawki w 48 minucie. W 65 minucie bramkę kontaktową zdobył Nono, który wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania. Podopiecznych Kamila Kuzery jednak nie było stać na więcej w tym spotkaniu i mecz zakończył się wynikiem 2:3. Trener Kamil Kuzera dał szansę kilku zawodnikom z drugiej drużyny. W drugiej połowie na boisko weszli: Paweł Rogula, Adam Chojecki, Jakub Przybysławski, Radosław Turek, Eryk Szymański, Paweł Rogula i Rafał Mamla.

Korona Kielce wraca do ligowych zmagań już w niedzielę 22 października. Zespół Kamila Kuzery w ramach 12 kolejki PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Początek spotkania o godzinie 12:30.