Korona Kielce wygrała w Turcji z wielokrotnym mistrzem Bułgarii CSKA Sofia 2:0. Bramki zdobyli Piotr Malarczyk i Adrian Dalmau

Dorota Kułaga
Adrian Dalmau zdobył drugą bramkę dla Korony Kielce w sparingu z CSKA Sofia.
Adrian Dalmau zdobył drugą bramkę dla Korony Kielce w sparingu z CSKA Sofia. Korona Kielce
W sobotę, 20 stycznia, Korona Kielce zagrała drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji. Jej rywalem był 31-krotny mistrz Bułgarii - CSKA Sofia. Podopieczni Kamila Kuzery wygrali po dobrej grze 2:0, a na listę strzelców wpisali się Piotr Malarczyk i Adrian Dalmau.

Korona Kielce wygrała w Turcji z CSKA Sofia

Korona Kielce - CSKA Sofia 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Malarczyk 40, Adrian Dalmau 50 z karnego.
Korona: (I połowa) Forenc - Podgórski, Malarczyk, Kwiecień, Pięczek - Trejo, Hofmeister, Nono, Fornalczyk - Bąk, Szykawka. (II połowa) Mamla - Godinho, Zator, Trojak, Briceag - Błanik, Remacle, Takać, Konstantyn - Strzeboński, Dalmau.

To był drugi sparing Korony w Turcji. W konfrontacji z wicemistrzem Bułgarii z poprzedniego sezonu pokazali się z dobrej strony. Pierwszą bramkę zdobył Piotr Malarczyk, a drugą Adrian Dalmau strzałem z rzutu karnego.

Jeśli chodzi o bramkowe okazje, to w 32. minucie po stałym fragmencie gry ładnie uderzył Mariusz Fornalczyk, ale piłka trafiła w słupek. W 40 minucie po wrzutce w pole karne Piotr Malarczyk wyprowadził Koronę na prowadzenie.

W 49 minucie Korona przeprowadziła składną akcję. Martin Remacle zagrał prostopadle do Jakuba Konstantyna, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale dograł jeszcze do Dawida Błanika. Popularny "Błaniu" został sfaulowany przez bramkarza rywali i arbiter spotkania podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki był Adrian Dalmau. Wynik nie uległ zmianie i Korona odniosła pierwsze zwycięstwo w 2024 roku.

W pierwszym sparingu Korona Kielce bezbramkowo zremisowała ze Sturmem Graz. Mecz ten okazał się pechowy dla bramkarza Xaviera Dziekońskiego, który doznał urazu twarzy i musiał opuścić zgrupowanie w Turcji. W poniedziałek w Kielcach przejdzie dokładne badania i po nich okaże się, jak długa czeka go przerwa w treningach.

Zapis transmisji z meczu Korona - CSKA Sofia

Z powodu kontuzji zgrupowanie w Turcji opuścił też Eryk Szymański. Do drużyny trenującej w Larze dołączy natomiast 14-letni podopieczny INDUSTRII Akademii Korona, Adam Hańćko. Zawodnik ten przebywał ostatnio na zgrupowaniu Talent PRO, przeznaczonym dla najzdolniejszych zawodników w danym roczniku.