Remis Korony Kielce w sparingu z SK Sturm Graz rozegranym w Turcji. Trzech nowych piłkarzy zadebiutowało w zespole Kamila Kuzery

Dorota Kułaga
Korona Kielce zremisowała ze Sturmem Graz 0:0. Na zdjęciu Dawid Błanik.
Korona Kielce zremisowała ze Sturmem Graz 0:0. Na zdjęciu Dawid Błanik. Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce mają za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji. Zremisowali z austriackim zespołem SK Sturm Graz 0:0. W zespole prowadzonym przez trenera Kamila Kuzerę zadebiutowało trzech nowych zawodników.

Bezbramkowy remis Korony Kielce ze Sturmem Graz

Korona Kielce - Sturm Graz 0:0[
[b]Korona
: Dziekoński (43. Forenc) - Błanik (46. Zator), Kwiecień (46. Malarczyk), Hofmeister (46. Trojak), Briceag (46. Pięczek) - Godinho (46. Podgórski), 88. Remacle (46. Strzeboński), Takać (46. Nono), Fornalczyk (46. Konstantyn) - Bąk (46. Trejo) - Dalmau (46. Szykawka).

Korona z dobrej strony pokazała się w sparingu ze Sturmem Graz, w drugiej połowie mogła rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, ale zabrakło skuteczności. W kieleckim zespole, w konfrontacji z aktualnym wiceliderem austriackiej ekstraklasy zadebiutowali trzej piłkarze: Marcel Pięczek z Puszczy Niepołomice, urodzony w Meksyku Amerykanin Danny Trejo i Mariusz Fornalczyk z Pogoni Szczecin.

W austriackim zespole, w drugiej połowie, zagrał Szymon Włodarczyk, były napastnik między innymi Górnika Zabrze.

W 41 minucie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Ofiarnie interweniujący bramkarz Korony Xavier Dziekoński zderzył się z jednym z zawodników Sturmu Graz. Z nosa polała się krew... Musiał interweniować sztab medyczny. Ostatecznie miejsce między słupkami kieleckiej bramki zajął jeszcze przed przerwą Konrad Forenc. Korona najlepszą okazję do zdobycia bramki miała w 74 minucie, ale Jacek Podgórski i Jewgienij Szykawka nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza rywala.

-Najważniejsze, jak mocno zdeterminowani weszliśmy w ten mecz. O tym rozmawialiśmy tu na obozie, że nasza odpowiedzialność i konkretna robota musi być na wyższym poziomie. Dzisiaj to było widać. Radziliśmy sobie jako zespół i to cieszy. Trochę zmodyfikowaliśmy treningi i sposób grania. Trzeba czasu, żeby to zaczęło funkcjonować. Mieliśmy swoje sytuacje w tym spotkaniu. Nie wykorzystaliśmy, szkoda. Ale cieszy to, że do tych sytuacji dochodziliśmy. Wierzymy, że kierunek, który obraliśmy, jest dobry. Nowi zawodnicy? Jest w nich spory potencjał. Zespół chce z tymi chłopakami grać, już się rozumieją, jest spora rywalizacja. Będziemy im się przyglądać

- powiedział Kamil Kuzera, trener Korony.

-Było to bardzo wyrównane spotkanie, można się było nawet pokusić o zwycięstwo. Wynik jest sprawą ważną, bo buduje morale, ale jesteśmy w trakcie dużych obciążeń treningowych, a graliśmy jak równy z równym. Nie ma innego wyjścia, wiemy co nas czeka na wiosnę. Ale w każdym meczu sparingowym musimy dawać z siebie maksa, a to na pewno zaprocentuje w lidze

- powiedział Konrad Forenc, bramkarz Korony.

Kolejne sparingi podopieczni trenera Kamila Kuzery rozegrają w następujących terminach: 20 stycznia z CSKA Sofia, 26 stycznia z Dynamo Czeskie Budziejowice, 26 stycznia z FK Krumovgrad.