Korona Kielce wygrała z ŁKS Łódź w Centralnej Lidze Juniorów

(KAR, RS)

ŁKS Łódź - Korona Kielce 0:2 (0:0)

Bramki: Adrian Olekszyk 56, Arkadiusz Krzymieński 76.

Korona: Marzec - Niestój (70. Klepacki), Cedro, Kwiatek, Kolasa - Wojtal (46. Olekszyk), Wawryszczuk, Furga (77. Sornat), Koszela (46. Wołczyk) - Krzymieński, Poński.

Korona już przed spotkaniem mogła otrzymać komplet punktów dzięki walkowerowi. Kielecki zespół pojechał grać na boisku z naturalną nawierzchnią. Gospodarze bez uprzedzenia przenieśli spotkanie na obiekt ze sztuczną murawą. Według przepisów nie poinformowanie przeciwników o takiej zmianie skutkuje walkowerem na ich korzyść. Po prośbach trenera zespołu gospodarzy, trenerzy i zawodnicy Korony ostatecznie zgodzili się zagrać na tym boisku, mimo, że nie mieli ze sobą odpowiednich butów na taką nawierzchnię.

Początek meczu należał do gości. Prowadzenie dla Korony mógł zdobyć Piotr Poński, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, posłał piłkę obok bramki. Gola mógł strzelić także Łukasz Furga, ale po jego uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę. Z czasem do głosu doszli gracze ŁKS, którzy zaczęli przeważać na boisku. W drugiej połowie dominowali goście. W 56 minucie po dograniu Furgi, Koronę na prowadzenie wyprowadził Adrian Olekszyk. W 76 minucie wynik ustalił Arkadiusz Krzymieński. Kielecki zespół mógł wygrać wyżej. Sytuacji sam na sam z golkiperem ŁKS nie wykorzystał Michał Wawryszczuk. W poprzeczkę trafił Krystian Sornat.

- Myślę, że zachowaliśmy się zgodnie z zasadami fair play. Pozwoliliśmy przeciwnikom rozstrzygnąć ten mecz na boisku. Dzięki temu, ta wygrana smakuje dużo lepiej, niż gdybyśmy ją otrzymali walkowerem - mówił Marek Mierzwa, trener Korony.

W innych meczach:

GKS Bełchatów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - niedziela, godz. 15

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 5:0, Legia Warszawa - Cracovia Kraków 3:0 ,

Stal Rzeszów - Motor Lublin - niedziela, godz. 12

MKS Ełk - Hutnik Nowa Huta - niedziela, godz. 16

TOP 54 Biała Podlaska - UKS SMS Łódź - mecz 19 kwietnia, Wisła Kraków-MKS Polonia Warszawa - mecz 27 kwietnia.

W następnej kolejce, 23.04: Korona - Stal Rz., (godzina 12); 24.04: KSZO 1929 - MKS Ełk (15:00).