Korona Kielce wygrała z TOP 54 Biała Podlaska

Korona Kielce wygrała z TOP 54 Biała Podlaska w meczu Centralnej Ligi Juniorów.

TOP 54 Biała Podlaska - Korona Kielce 0:3 (0:1)
Bramki: Piotr Poński 10, 85 z karnego, Eryk Borczyński 67.
Korona: Borusiński - Kunat (67. Gwóźdź), Boszczyk, Wojtal, Klepacki - Sinkiewicz, Jopkiewicz, Borczyński, Gromulski - Szałas (67. Rybus), Poński.

W 10 minucie Korona wyszła na prowadzenie. Po indywidualnej akcji Kacpra Gromulskiego, który minął dwóch zawodników i dograł do Piotra Pońskiego, ten pokonał bramkarza gospodarzy. W 67 minucie pięknym strzałem popisał się Eryk Borczyński, który strzałem z 20 metrów trafił wprost w okienko. W 84 minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez gracza gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Poński. Szanse na zdobycie bramek dla kieleckiej drużyny mieli między innymi Karol Boszczyk i Michał Rybus.

- Obawialiśmy się tego meczu, ponieważ w naszych szeregach zabrakło kilku zawodników. Pojechaliśmy tylko z 15-osobową kadrą, w której dwóch piłkarzy nie było zdolnych do gry. Od początku spotkanie toczyło się pod nasze dyktando - mówił Marek Mierzwa, trener Korony.

W innych meczach 27. kolejki: Resovia Rzeszów - Progres Kraków 1:2, Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 2:2, UKS SMS Łódź - Wisła Kraków 2:1, Legia Warszawa - Znicz Pruszków 2:1, Cracovia Kielce - ŁKS Łódź 3:1, GKS Bełchatów - MKS Polonia Warszawa 2:1.