Korona lepsza od Cracovii (3:1) w meczu drużyn Młodej Ekstraklasy

/SAW/
W sparingu rozegranym w Kielcach drużyna Młodej Ekstraklasy Korony pokonała zespół Młodej Ekstraklasy Cracovii 3:1 (1:0). Bramki dla Korony zdobyli: Matusiak w 40 minucie, Nawotczyński w 60 i Bąk 77.

Korona: Miśkiewicz - Cebula, Nawotczyński, Zych, Szymoniak - Wyrozębski. Strzębski, Trzeciakiewicz, Bąk - Matusiak, Jamróz oraz Bednarczyk, Grund, Armata.

Kielecka drużyna miała przewagę, a mecz choć toczył się w sobotę przy upalnej pogodzie, był szybki i obfitował w wiele sytuacji. Kielczanie objęli prowadzenie po ładnej akcji, gdy Jakub Wyrozębski dobrze obsłużył dokładnym podaniem Rafała Matusiaka. Cracovia wyrównała tuż po przerwie, ale szybko na prowadzenie wyprowadził Koronę Łukasz Nawotczyński strzałem z rzutu z wolnego. Wynik ustalił Jakub Bąk po prostopadłym podaniu Armaty.

W kieleckiej drużynie testowani są Wojciech Miśkiewicz, bramkarz Hutnika Kraków, Artur Cebula, obrońca ze Stali Stalowa Wola, Hubert Bednarczyk z Juniora Ursynów, Jakub Wyrozębski z Podlasia Sokołów Podlaski i Rafał Matusiak, grający ostatnio w węgierskim klubie.

Miśkiewicz, Cebula i Wyrozębski wyjadą w poniedziałek z drużyną Młodej Ekstraklasy Korony na tygodniowy obóz do Cieszyna. Jeśli sprawdzą się, zostaną w kieleckim klubie.