Korona - Piast 1:0 po golu Soriano. Zwycięstwem na Suzuki Arenie kielczanie uczcili 100-lecie niepodległości

(SAW, dor)
Elia Soriano fetuje zdobycie zwycięskiego gola z Piastem Sławomir Stachura
Korona zwycięstwem uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 15. kolejce Lotto Ekstraklasy w dniu 11 listopada wygrała z Piastem Gliwice 1:0 i w ten sposób zakończyła pierwszą rundę sezonu zasadniczego.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Elia Soriano 38.
Korona: Hamrol – Rymaniak Ż, Marquez, Diaw, Kosakiewicz – Pućko, Kovacević, Możdżeń, Petrak (71. Żubrowski), Cebula (81. Jukić) – Soriano (88. Janjić).
Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński Ż, Sedlar Ż, Kirkeskov Ż – Jagiełło (55. Gojko Ż), Hateley, Dziczek, Palencia (46. Parzyszek), Felix (80. Ayong) – Papadopulos Ż.
Sędziował: Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.
Widzów: 6525.

Zaczęło się od akcentów patriotycznych – piłkarze wyszli w biało – czerwonych szalikach, a przed pierwszym gwizdkiem arbitra na Suzuki Arenie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. A później były już piłkarskie emocje.

W 8 minucie w dogodnej sytuacji był Marcin Cebula, ale uderzył minimalnie niecelnie. W 20 na strzał z około 18 metrów zdecydował się Mateusz Możdżeń – na raty obronił Frantisek Plach. W 24 minucie po centrze Łukasza Kosakiewicza z rzutu rożnego główkował Bartosz Rymaniak – piłka szybowała w okolice spojenia, ale bramkarz Piasta jeszcze ją musnął i przeszła obok słupka. W 38 minucie ataki Korony zostały nagrodzone bramką. Sam na sam wyszedł Elia Soriano i przelobował Frantiska Placha.

Drugą połowę kielczanie też zaczęli od mocnego uderzenia. Kapitalna akcja – Soriano – Rymaniak, ten ostatni uderzył mocno z ponad 20 metrów. Wydawało się, że będzie druga bramka, ale Frantisek Plach instynktownie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi groźny kontratak wyprowadził Piast, ale Oliver Petrak wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo.

W 52 minucie znowu składna akcja Rymaniaka z Soriano. Tym razem po centrze kapitana z woleja uderzył napastnik Korony, ale zabrakło precyzji. W 55 minucie na strzał zdecydował się Aleksander Jagiełło, ale Matthias Hamrol pewnie złapał futbolówkę.
Mecz był szybki, ciekawy, sporo było bramkowych okazji. Strzelali ponownie Elia Soriano i Mateusz Możdżeń, ale brakowało precyzji. W 90 minucie składną akcję przeprowadzili dwaj zmiennicy – Jukić i Janjić, ale przy strzale znowu zabrakło precyzji. Piast do końca ambitnie dążył do wyrównania, ale Matthias Hamrol zachował czyste konto.

Korona pokonała Piast 1:0 i po rozegraniu piętnastu kolejek na koncie ma 25 punktów. To tyle, co w poprzednim sezonie po rozegraniu 15 kolejek.
Teraz w rozgrywkach nastąpi reprezentacyjna przerwa. Kolejny mecz kielczanie rozegrają 24 listopada, również na Suzuki Arenie, a ich rywalem będzie Górnik Zabrze.

(Źródło: vivi24)