W weekend 7-8 czerwca grała trzecia liga. Star Starachowice pokonał Wieczystą. Remis KSZO 1929 z Garbarnią, wygrana Czarnych z Podhalem

Dorota Kułaga
Star Starachowice wygrał z Wieczystą Kraków 2:1.
Star Starachowice wygrał z Wieczystą Kraków 2:1. Marcin Słoka
W weekend 7-8 czerwca rozgrywana jest ostatnia 34. kolejka trzeciej ligi. Star Starachowice w piątek wygrał w Ożarowie z Wieczystą Kraków 2:1. W sobotę KSZO 1929 Ostrowiec zremisował na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:2, a Czarni Połaniec wygrali z Podhalem Nowy Targ 1:0. Drużyny z województwa świętokrzyskiego już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w trzeciej lidze.

Ostatnia kolejka w grupie czwartej trzeciej ligi

Star Starachowice - Wieczysta Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Sławomir Duda 21, Adrian Szynka 73 - Oliwier Skoczeń 90+2.
Star: Lipiec - Majdanewicz, Jagiełło, Bracik, Stefański - Głaz (70 Mikos), Kośmider, Szynka, Duda, Kawecki - Stanisławski (64 Śliwiński).
Wieczysta: Sapielak - Krzywiecki (46 Pietrzyk), Rygiel, Skrobański, Bąk (72 Asmelash) - Kiedrowicz, Pakulski, Misak (46 Fidziukiewicz), Bargiel, Kot (46 Danielak) - Wołosik (80 Skoczeń).
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).
Czerwona kartka: Rygiel (Wieczysta, 52 minuta, faul taktyczny).

Podopieczni Przemysława Cecherza wygrali 2:1, a pomogło im to, że od 52 minuty goście grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę dostał Rygiej za faul na Stanisławskim. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po rzucie rożnym, a druga po strzale Adriana Szynki z rzutu wolnego.

Garbarnia Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (0:0)
Bramki: Kacper Durda 63, Patryk Moskiewicz 88 - Dariusz Brągiel 50, Jarosław Lis 90+3.
KSZO 1929: Potocki - Domagała, Tymoszenko, Jarzynka, Brągiel - Nawrot, Ł. Mazurek II, Zimnicki - Senko, Pisarek, Lis.
Garbarnia: Bartusik - Moskiewicz, Kardas, Czekaj, Kutrzeba (70 Sutor) - Durda, Duda, Boiko (62 Nowak), Opalski (84 Wielecki), Sowiński - Klec (46 Grzybowski).
Sędziował: Daniel Bołoz (Tarnów).
Żółte kartki: Czekaj, Kutrzeba, Opalski.
Widzów: 300.

Do przerwy bramki nie padły. Zawodnicy mieli lepiej uregulowane celowniki w drugiej połowie i w sumie kibice zobaczyli cztery gole. W 50 minucie Dariusz Brągiel strzałem z narożnika pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami w 63 minucie - strzał Kacpra Durdy z woleja po rzucie rożnym i w 88 minucie po uderzeniu Patryka Moskiewicza.

Drużyna prowadzona przez Krystiana Kanarskiego doprowadziła do wyrównania w ostatniej akcji meczu. Po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła do Jarosława Lisa i ten w 90+3 minucie uratował punkt dla swojej drużyny.

Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Banik 70.

- Cieszę się, że pomimo bardzo przeciętnego spotkania w naszym wykonaniu potrafiliśmy zainkasować komplet punktów i jesteśmy zadowoleni, że udało się zakończyć sezon zwycięstwem. Pierwsze minuty były niezłe w naszym wykonaniu, ale potem oddaliśmy pole i przeciwnik nabrał wiatru w żagle. Bardzo dobrze grali w obronie i odbierali nam większość piłek, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że zdobyliśmy bramkę, która okazała się zwycięska

– powiedział trener Czarnych Łukasz Cabaj dla Radia Kielce.

Siarka Tarnobrzeg - Świdniczanka Świdnik 2:2 (0:0)
Bramki: Piotr Lisowski 64, Kamil Orlik 69 - Michał Paluch 84 z karnego, 87.

Sokół Sieniawa- KS Wiązownica 1:2 (1:1)

Avia Świdnik - Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)
Bramka: Marcin Pigiel 13.

Chełmianka Chełm - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (1:0)

Wiślanie Jaśkowice - Unia Tarnów 3:1 (0:1)
Bramki: Michał Stachera 62, Dawid Dynarek 74 z karnego, 77 z karnego - Szymon Mida 23.

Piłkarze Unii opuszczają tę klasę rozgrywkową, będąc grać w czwartej lidze. Dla podopiecznych trenera Łukasza Skrzyńskiego była to piata wygrana z rzędu.

Karpaty Krosno- Wisłoka Dębica 0:1 (0:1)

18. Sokół Sieniawa 34 23 38-95

1. miejsce - awans do drugiej ligi; 15-18. - spadek do czwartej ligi (pierwotnie 16-18). Z powodu spadku Sandecji Nowy Sącz z drugiej ligi, wzrosła liczba spadkowiczów z ligi trzeciej.