Korona po słabej grze przegrała z Ruchem Radzionków (zdjęcia)

/SAW/
Korona przegrała z Ruchem Radzionków 0:2. Z piłką kapitan Korony Nikola Mijailović. (Fot. Sławomir Stachura)
W pierwszym sparingu przed nowym sezonem Korona przegrała na Arenie Kielc z beniaminkiem pierwszej ligi - Ruchem Radzionków 0:2 (0:2). Bramki zdobyli Martin Matus w 11 minucie i Marek Suker w 43.

Korona pierwsza połowa: Małkowski - Żytko, Hernani, Stano, Mijailović - Maliszewski, Vuković, Edi Andradina, Paweł Sobolewski - Maciej Tataj, Krzysztof Gajtkowski. Druga połowa: Cierzniak - Żytko, Stano, Markiewicz, Kal - Kuzera, Wilk, Lech, Kaczmarek - Gajtkowski, Zieliński.

Kielczanie zaprezentowali się słabo, a bramki stracili po prostych błędach w obronie. Najpierw po dograniu z lewej strony przed bramką znalazł się Martin Matus i strzałem z 8 metrów pokonał Zbigniewa Małkowskiego, a tuż przed przerwą jego zmiennik Marek Suker po błędzie kieleckiej defensywy wyszedł sam na sam z kieleckim bramkarzem, kiwnął go i strzelił do pustej bramki.

W pierwszej połowie Ruch prezentował się bardzo dobrze, a kielczanie byli niedokładni, zwłaszcza pod bramką rywala. Sztuczkami technicznymi sztuczkami imponował jedynie kapitan drużyny Nikola Mijailović.

W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali wielu zmian i bezbarwna gra w większości toczyła się w środku pola.

W kieleckim zespole testowany jest prawy obrońca Wisły Płock Mateusz Żytko, ale wypadł przeciętnie. Trudno jednak coś więcej powiedzieć o jego postawie, skoro z zespołem trenuje dopiero od czwartku.
Trener Marcin Sasal nie kryl po meczu niezadowolenia. - Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni przegrywaliśmy po pierwszej połowie 0:2. Rywal grał ambitnie, a niektórzy nasi zawodnicy wyszli ot tak, żeby sobie trochę pograć. Czy wpływ na postawę zespołu miały ostatnie wydarzenia w klubie związane ze zwolnieniem prezesa? Nie chcę na takie rzeczy zwalać winy, bo ci piłkarze to profesjonaliści i tak powinni prezentować się na boisku. Ale nie ma wątpliwości, że ta sytuacja nam nie pomogła. Ja też przeżywam huśtawkę nastrojów, bo nie wiem co będzie w poniedziałek, kogo będę miał do dyspozycji.

Transfer Macieja Korzyma nie wypalił, choć to piłkarz uniwersalny, który może zagrać zarówno w ataku, jak i w pomocy. A ten ostatni czwartek był dla mnie bardzo nerwowy. Najpierw przeżyłem chwile radości, bo zdałem egzamin na trenera UEFA Pro, dający mi uprawnienia prowadzenia drużyn w całej Europie, a po kilku godzinach zwolniony został prezes klubu. Nie mam jeszcze ustalonej kadry na obóz do Słowenii. Wiele będzie wyjaśniać się w poniedziałek, bo nowy prezes zapoznaje się dopiero z sytuacją w klubie - mówi trener Marcin Sasal.

Korona na pierwszy obóz do Słowenii wylatuje samolotem 30 czerwca. Trener Sasal chce tam zabrać 25 zawodników.