Korona pokonała Karpaty Krosno 2:1. Po przerwie miała ogromną przewagę

Sławomir Stachura
Drużyna Korony wygrała z Karpatami Krosno
Drużyna Korony wygrała z Karpatami Krosno Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 Korona wygrała w Kielcach z Karpatami Krosno 2:1. W drugiej połowie miała mnóstwo okazji.

Korona Kielce – Karpaty Krosno 2:1 (1:1)
Bramki:
Grzegorz Jagła 37, Miłosz Gierczak 46 – Szymon Dziadosz 38.
Korona: Karyś – Kośmicki, Dziedzic, Dela, Cukrowski (53. Klapa) – Jagła (41. Plichta), R. Turek (41. Dziubek), K. Turek (79. Grochowski), Rybus, - Gierczak (69. Bartosik), Śliwa (41. Ł. Górski).

Korona wygrała bardzo ważny mecz i trzeba przyznać, że powinna wygrać zdecydowanie wyżej. Po przerwie miała mnóstwo sytuacji, ale wykorzystała tylko jedną i musiała do końca drżeć o końcowy wynik.

Już na początku meczu dobrej okazji nie wykorzystał Rybus, który z bliska nie zdołał pokonać bramkarza Karpat. W 37 minucie kielczanie cieszyli się jednak z prowadzenia, gdy z 18 metrów pięknie uderzył z rzutu wolnego Jagła.
Minutę później było już jednak 1:1. Obrona Korony zdrzemnęła się przy rzucie wolnym i goście doprowadzili do remisu po strzale Dziadosza z trzech metrów.

Trenerzy Michał Gębura i Marek Graba zdecydowali się od razu po przerwie wprowadzić trzech nowych zawodników do gry i podziałało to mobilizująco na zespół. Korona już w 46 minucie wyszła na prowadzenie po strzale z pola karnego, a potem stwarzała kolejne okazje. Brakowało jednak skuteczności.

- Mieliśmy po przerwie ogromną przewagę i wiele okazji. Szkoda, że tylko jedną udało się wykorzystać, bo wynik byłby bardziej okazały – przyznał trener Marek Graba.