Korona potrafiła marnotrawić dwubramkowe prowadzenie. Zobacz statystyki

Opracował Jaromir KRUK
Remis z Lechem 2:2 był dla piłkarzy Korony bolesnym przeżyciem, ale jak się okazuje z przedstawionej poniżej statystyki żółto-czerwoni nie pierwszy raz w elicie stracili dwubramkowe prowadzenie. Już dwukrotnie takie sytuacje miały miejsce w potyczkach z "Kolejorzem". W poprzednim sezonie Korona prowadziła 2:0 z Lechią Gdańsk, by przegrać 2:3…

Zmarnowane dwubramkowe prowadzenia Korony

* 29.04.2006. Korona - Legia 2:2
Po 50 minutach było 2:0 dla Korony, Legia doprowadziła do remisu w 90 minucie (Piotr Włodarczyk)

* 12.08.2006. Korona - Lech 2:2
Po 48 minutach prowadzenie Korony 2:0, goście wyrównali w 73 minucie (Bartosz Bosacki)

* 20.11.2009. Korona - Zagłębie Lubin 3:3
W 74 minucie Korona prowadziła 3:1, rywal wyrównał w 89 minucie (Iljan Micanski)

* 11.05.2011. Korona - Lechia 2:3
Po 66 minutach kielczanie prowadzili 2:0, a spotkanie… przegrali tracąc bramki w 67, 84 i 90 minucie

* 5.11.2011. Korona - GKS Bełchatów 2:2
Po 74 minutach 2:0 dla kielczan, ale gole Tomasza Wróbla (74 minuta) i Macieja Mysiaka (90) dały GKS remis

* 9.04.2012. Korona - Lech 2:2
W 55 minucie jeszcze 2:0 dla Korony, kontaktowe trafienie Aleksandara Tonywa i w… doliczonym czasie gol Luisa Henriqueza