Korona przegrała z Dolcanem 1:3. Wzorowy doping kibiców (zdjęcia)

/SAW/
Na sparingu z Dolcanem kibice z "Młyna” wzorowo dopingowali Koronie
Na sparingu z Dolcanem kibice z "Młyna” wzorowo dopingowali Koronie Fot. Sławomir Stachura
Piłkarze Korony Kielce przegrali w sparingu rozegranym na stadionie przy ulicy Szczepaniaka z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki 1:3 (1:2). Gola dla kielczan, wzorowo dopingowanych przez około 200-osobową grupę kibiców z "Młyna", strzelił z rzutu karnego Aleksandar Vuković

Korona Kielce - Dolcan Ząbki 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Maciej Tataj 35 min., 0:2 Robert Chwastek 38, 1:2 Aleksandar Vuković 41 z karnego, 1:3, Marcin Stapczyk 83 z karnego

Korona pierwsza połowa: Pilarz - Golański (23. Duda), Stano, Kijanskas, Łuczak - Kaczmarek, Vuković, Lech, Korzym, Kuzera - Gołębiewski. Druga połowa: Szlakotin - Kiełb, Malarczyk, Kiercz, Duda - Bąk, Lenartowski, Michalski, Sobolewski, Papka - Jamróz.

Kielczanie stracili pierwsze dwa gole dwa gole po błędach w defensywie. Najpierw Krzysztofa Pilarza pokonał wypożyczony z Korony do Dolcanu Maciej Tataj, a kilka minut później Robert Chwastek. Kontaktowego gola przed przerwą strzelił z rzutu karnego Aleksandar Vuković po zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców z Ząbek, a pod koniec drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Marcin Stefańczyk.

Trener Korony Leszek Ojrzyński nie robił tragedii z porażki, bardziej martwi go uraz Pawła Golańskiego, który w 23 minucie opuścił plac gry po tym jak w jednym starć doznał urazu kolana i stawu skokowego.
- Mam nadzieję, że to nic poważnego i Paweł będzie mógł grać w niedzielę w meczu ze Śląskiem we Wrocławiu. Jak oceniam wynik? Bardzo dobrze. Ten mecz pokazał, że bez zaangażowania, takiego z jakiego słyniemy w meczach w ekstraklasie, nie da się wygrać nawet z pierwszoligowcem. Kilku zawodników grało na innych pozycjach niż zwykle, ale nie ma to znaczenia.Powinni sobie poradzić. To był taki kolejny przegląd wojsk, ale z zaplecza nikt mnie nie zachwycił. Był to też dobry sprawdzian przed meczem ze Śląskiem - przyznał trener Ojrzyński.
Podczas sparingu na stadionie przy ulicy Szczepaniaka, Koronie kibicowała 200-osobowa grupa najwierniejszych fanów z "Młyna", których w ramach protestu przeciwko represjom ze strony funkcjonariuszy policji, nie było na dwóch meczach ekstraklasy na wiosnę na Arenie Kielc. Na sparingu z Dolcanem kibicowali wzorowo. Najwierniejsi fani Korony w wielkiej sile wybierają się też na ligowy Korony z Lechią w Gdańsku, który odbędzie się 19 marca.