Korona przegrała z Pogonią 0:3, ale skończyła sezon na piątym miejscu

/dor/
Marcin Cebula i jego koledzy z Korony przegrali z Pogonią 0:3.
Marcin Cebula i jego koledzy z Korony przegrali z Pogonią 0:3. Korona Kielce/Twitter
W ostatnim w tym sezonie meczu Lotto Ekstraklasy Korona przegrała w Szczecinie z Pogonią 0:3. Kielczanie utrzymali piąte miejsce w tabeli, ponieważ Wisła Kraków przegrała z Bruk-Betem Termalika Nieciecza 1:2.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce. Relacja live - zobacz zapis

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Rafał Murawski 61
2:0 Rafał Murawski 87
3:0 Robert Obst 89.

Pogoń: Słowik - Niepsuj Ż (68. Rudol), Fojut Ż, Matras, Nunes - Cincadze (83. Obst), Murawski - Listkowski Ż (64. Kowalczyk), Drygas, Kort - Frączczak.

Korona: Pesković - Gabovs, Kwiecień (77. Bednarski), Możdżeń, Mrozik - Marković (73. Kotarzewski), Żubrowski - Aankour, Cebula, Palanca - Smolarczyk (66. Poński).

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 2545.

W tym meczu po raz ostatni Koronę prowadził Maciej Bartoszek, a Pogoń Kazimierz Moskal. Bartoszka zastąpi Włoch Gino Lettieri, a Moskala - Maciej Skorża.

W ostatnim meczu sezonu Korona zagrała poważnie osłabiona. Z powodu kartek i kontuzji zabrakło między innymi Milana Borjana, Radka Dejmka, Bartosza Rymaniaka, Rafała Grzelaka, Djibrila Diawa i Ilijana Micanskiego. Szansę występu od pierwszej minuty dostał Michał Smolarczyk, dla którego był to drugi mecz w ekstraklasie (wcześniej zagrał 5 minut z Wisłą Płock).

Borjana w bramce zastąpił Michal Pesković i w pierwszej połowie kilka razy popisał się udanymi interwencjami. W 10 minucie obronił mocny strzał Rafała Murawskiego, a pięć minut później Marcina Listkowskiego.

W Koronie w pierwszej połowie wyróżniał się Mateusz Możdżeń, który z konieczności grał na środku obrony i pod nieobecność Dejmka i Rymaniaka pełnił funkcję kapitana. W 33 minucie Możdżeń uderzył z woleja, ale to uderzenie obronił Jakub Słowik. W 35 minucie Możdżeń uderzył z rzutu wolnego, Słowik odbił piłkę. Wydawało się, że będzie dobijał Nabil Aankour, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z obrońców.

Drugą połowę Korona zaczęła od uderzenie Miguela Palanki, ale Słowik tym razem też był na posterunku. Później przewagę uzyskała Pogoń i kilka razy zagroziła kieleckiej bramce. Dopięła swego w 61 minucie. Wtedy to indywidualna akcję przeprowadził Ricardo Nunes, ze skrzydła zszedł do środka, podał do Rafała Murawskiego, a ten ładnym strzałem z około 20 metrów zaskoczył Michala Peskovicia.

W 66 minucie Michała Smolarczyka zastąpił Piotr Poński, dla którego był to debiut w Lotto Ekstraklasie. To 19-letni napastnik pochodzący z Sandomierza, wychowanek tamtejszego klubu Trójka. W tej rundzie grał w drugiej drużynie.

W 77 minucie na debiut w ekstraklasie doczekał się 22-letni obrońca Adrian Bednarski, wychowanek Korony.

Pogoń próbowała podwyższyć wynik, w tej części gry obrońcom Korony dawał się we znaki Adam Frączczak. W 70 minucie uderzył niecelnie, a dwie minuty później przegrał pojedynek sam na sam z Michalem Peskoviciem.

W końcówce Pogoń zdobyła dwie bramki W 87 minucie ponownie Rafał Murawski pokonał Peskovicia, a w 89 minucie Robert Obst w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w bramce i ustalił wynik spotkania.