sportowy24
  Koronę Handball poprowadzi absolutny debiutant. Będzie...

  Koronę Handball poprowadzi absolutny debiutant. Będzie pracował bez presji awansu

  Paweł KOTWICA kotwica@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Koronę Handball poprowadzi absolutny debiutant. Będzie pracował bez presji awansu

  ©Paweł Kotwica

  Jak informowaliśmy wczoraj, Tomasz Popowicz będzie nowym trenerem beniaminka pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Korony Handball Kielce. Podpisze roczny kontrakt. Nowy szkoleniowiec został we wtorek oficjalnie przedstawiony.
  Koronę Handball poprowadzi absolutny debiutant. Będzie pracował bez presji awansu

  ©Paweł Kotwica

  Tomasz Popowicz

  Tomasz Popowicz


  Urodził się 13 maja 1985 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W latach 2009-2012 prowadził zespoły juniorskie chłopców w Kar-Do Gdynia, w sezonie 2012/2013 prowadził juniorki Vistalu Gdynia, zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski. Współpracował z gdańską Szkołą Mistrzostwa Sportowego (trener bramkarzy), młodzieżowymi oraz juniorskimi kadrami kobiet i mężczyzn (statystyk).
  Po awansie do pierwszej ligi kielecki klub musi zatrudnić nowego szkoleniowca, ponieważ prowadząca dotąd zespół Monika Ciszek nie ma odpowiednich uprawnień.

  Zaledwie 29-letni Popowicz, pochodzący z Biłgoraja, jeszcze nigdy nie prowadził zespołu ligowego. - To dla mnie wyzwanie, ale poradzę sobie, choć na pewno czeka mnie wiele nowych doświadczeń. Pracując w Vistalu Gdynia poznałem działanie klubu żeńskiej piłki ręcznej.

  O zespole Korony wiem praktycznie wszystko, znam kilka zawodniczek, które grały w kadrze młodzieżowej. Widziałem juniorki, które grały w mistrzostwach Polski. Korona to młody zespół, który będzie się rozwijał - mówił Tomasz Popowicz. - To młody trener, jestem przekonana, że wykorzysta swoją szansę. Dostaje młode, ale doświadczone zawodniczki. Ma wizję, jego plan jest dobry. Ma doświadczenie w pracy z bramkarzami, a to się bardzo u nas przyda, bo mieliśmy z tym problem - powiedziała Monika Ciszek.

  Działacze Korony Handball chcą, aby w zespole grały byłe zawodniczki KSS Kielce, które po rozwiązaniu klubu rozjechały się po Polsce. Bliska powrotu jest rozgrywająca Karolina Olszowa (w ostatnim sezonie grała w Olimpii Beskidzie Nowy Sącz) i bramkarka Aleksandra Januchta (kończy płocką SMS). - Zależy nam na leworęcznej rozgrywającej. Idealnym rozwiązaniem byłby powrót z Piotrcovii Aliny Nowak, ale może to być trudne, bo zawodniczka ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z tym klubem. Podobnie będzie ze środkową rozgrywającą Honoratą Syncerz, która zostanie jeszcze w Lublinie - mówi członek zarządu kieleckiego klubu, Krzysztof Demko.

  - Nie będziemy wywierać presji na trenera i dziewczyny, że muszą za rok awansować do Superligi. Może lepszym rozwiązaniem będzie, gdy pogramy dwa lata w pierwszej lidze, zespół nabierze doświadczenia. Poza tym, za działaniami sportowymi muszą nadążać możliwości finansowe. Zobaczymy, gdzie będziemy w tabeli pierwszej ligi na koniec tego roku i będziemy się zastanawiali, co dalej - mówił prezes klubu, Michał Chwaliński.

  Pierwszy trening Korona Handball odbędzie 21 lipca, sezon w pierwszej lidze zaczyna się 13 września.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018