Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali 87:90 w pierwszym meczu kontrolnym z Cracovią. Na początku września zagrają w turnieju w Radomiu

Bartosz Wartałowicz
Zespół AZS UJK Kielce przegrał w pierwszym meczu kontrolnym 87:90 z Cracovią.
Zespół AZS UJK Kielce przegrał w pierwszym meczu kontrolnym 87:90 z Cracovią. AZS UJK Kielce
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali 87:90 z Cracovią w pierwszym meczu kontrolnym przed startem rozgrywek 2 ligi grupy C. Zespół Rafała Gila na początku września weźmie udział w turnieju towarzyskim w Radomiu.

Porażka AZS UJK Kielce w pierwszym sparingu

Cracovia 1906 - AZS UJK Kielce 90:87

Cracovia: Łopatkiewicz 21, Nowak 21, Karlik 15, Antczak 9, Korczyński 7, Zaczkiewicz 6, Argasiński 6, Bona 3, Rajca 2, Stypiński 0, Mularczyk 0
AZS UJK Kielce: Jakub Lewandowski 23 (2X3), Wojciech Pisarczyk 22 (2x3), Piotr Łosiak 20 (2x3), Maciej Flisiak 7, Piotr Osiakowski 4, Dominik Wesołek 4, Norbert Cygan 2, Igor Wierzbicki 2, Stanisław Strojek 2, Maciej Suwaluk 1, Adam Strojek.

Bardzo pozytywne wrażenia. Realizowaliśmy nasze założenia, zarówno w obronie, jak i w ataku. Tak naprawdę moment dekoncentracji w drugiej połowie zaważyły na tym, że przeciwnik odjechał nam w trzeciej kwarcie, gdy trochę opadliśmy z sił. Myślę, że jak na ten etap przygotowań wyglądamy bardzo dobrze i jestem pełen optymizmu, bo nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Po niektórych naszych akcjach ręce same składały się do oklasków. Pracujemy ciężko, szlifujemy swoje umiejętności i mam nadzieję, że zaprocentuje to tym, że będziemy już w kolejnych spotkaniach odnosili zwycięstwa

- mówi zawodnik AZS UJK Kielce, Wojciech Pisarczyk.

W kolejny weekend 2,3 września kieleccy koszykarze zagrają w turnieju towarzyskim w Radomiu. Rywalami naszej ekipy będą drugoligowe zespoły: Kolejarza Basket Radom, Lublinianki Lublin i Trójki Żyrardów.

Inauguracja nowego sezonu w drugiej lidze odbędzie się 23 września. W hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Kielcach AZS UJK zmierzy się z Iskrą Częstochowa.