Koszykarze UJK Kielce pokonali w kolejnym meczu drugiej ligi MCKS Czeladź. To ich dziewiąta wygrana w tym sezonie

Dorota Kułaga
Koszykarze UJK Kielce pokonali w kolejnym meczu 2 ligi MCKS Czeladź.
Koszykarze UJK Kielce pokonali w kolejnym meczu 2 ligi MCKS Czeladź. Mateusz Kołodziej
Koszykarze UJK Kielce pokonali w kolejnym meczu 2 ligi MCKS Czeladź 101:80. To dziewiąta wygrana kieleckiego zespołu w tym sezonie.

Wygrana koszykarzy UJK Kielce z MCKS Czeladź

UJK Kielce - MCKS Czeladź 101:80 (22:22, 28:27, 30:13, 21:18)

UJK: Łosiak 20 (3x3), Lewandowski 18 (4x3), Wierzbicki 3 (1x3), Osiakowski 9 (1x3), Pisarczyk 20 (1x3) - Wesołek 9 (1x3), Makhnach 9 (1x3), Lisowski 2, Lesisz 4, Cygan 4, S.Strojek 3 (1x3), A.Strojek.

UJK zwycięstwo zawdzięcza dzięki dobrej drugiej połowie, z zwłaszcza wysoko wygranej trzeciej kwarcie. Pierwsza odsłona była wyrównana, mimo, że pojedynek rozpoczął się od prowadzenia kielczan 9:0.

W drużynie prowadzonej przez trenera Rafała Gila na boisku zameldowała się cała dwunastka graczy. Jedenastu zdobyło punkty, a w końcówce meczu, przy wysokim prowadzeniu do kosza trafił nawet 15-letni Łukasz Lisowski.

W następnej kolejce kielecka ekipa zagra na wyjeździe z liderem, Polonią Bytom. Mecz odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 stycznia.