Król ze Starachowic. Relacje z meczów IV ligi (wideo, zdjęcia)

Redakcja
Jakub Smolak w ataku na bramkę Heko. Przeszkadza ma Łukasz Foks (22).
Jakub Smolak w ataku na bramkę Heko. Przeszkadza ma Łukasz Foks (22). Fot. Mirosław Rolak
Napastnik Juventy Perfopol Starachowice, Tomasz Wójcik staje się prawdziwym postrachem bramkarzy. Najskuteczniejszy strzelec czwartej ligi znowu popisał się kapitalna skutecznością, zdobywając trzy bramki w meczu z OKS Opatów.
Alit Ozarów - Heko Czermno 0:1

Alit Ożarów - Heko Czermno 0:1

Kryzys formy przechodzi Alit Ożarów. Podopieczni trenera Pawła Rybusa przegrali u siebie z Heko Czermno. Zdaniem trenera, piłkarze Alitu mają "blokadę" przed zdobywaniem bramek. Nie mają takich problemów Krzysztof Wartoń ze Sparty Dwikozy i Kamil Wójcik z Hetmana Włoszczowa.

Juventa-Perfopol Starachowice - OKS Opatów 4:0 (1:0), Wójcik 33, 49 z karnego, 65, Anduła 55.
Juventa: Wróblewski - Dudek, Gębura, Tchurz, Niewczas, Góra, Tobiszewski (72. Kruk), Płusa, Kopeć (72. Drożdżał), Wójcik (80. Żak), Anduła.
Opatów: Rak - Jasiński, Jankowski, Rębowski (78. Dzietko), Dominik, Zięba, Czaja, Rutkowski, S. Kostrzewa, K. Kostrzewa, Kroczek (76, Fraszczyk).
Bez niespodzianki było w Starachowicach, gdzie lider gładko rozprawił sie z przedostatnim w tabeli OKS Opatów. Do utraty pierwszej bramki zespół Rafała Wójcika prezentował się bardzo korzystnie i dzielnie walczył z faworyzowanym zespołem gospodarzy. Ponownie popis swoich możliwości dał Tomasz Wójcik. Najlepszy strzelec ekipy Jerzego Rota i całej IV ligi zaliczył tym razem hat-tricka. Czwartą bramkę dołożył jeszcze po ładnej indywidualnej akcji Dariusz Anduła. Wynik mógłby być znacznie wyższy lecz kilkakrotnie swoją drużynę skutecznymi interwencjami ratował Tomasz Rak. Z kolei jego wisa vi był praktycznie bezrobotny.

Spartakus Daleszyce - KSZO II Ostrowiec 2:0 (2:0), Klimek 25, Jasiewicz 30 z karnego.
Spartakus: Kołomański - M. Banasik, Ryba, Mochocki, Toboła, Jasiewicz (89. Rączka), Pająk, Otawski, Rubak (78. Krężołek), Klimek (73. Smołuch), Ostrowski (85. D. Banasik)
KSZO: Jabłoński - Zdrojewski, Nowik, Skrobisz, Łatkowski, Gołasa, Rębowski, Dybiec (46. Dziadowicz), Kapsa, Skwarliński, Żelazowski.
Z kilku sytuacji w pierwszej połowie Spartakus wykorzystał dwie, a że nie padło więcej bramek to zasługa Jabłońskiego, który kilka razy kapitalnie interweniował. W 25 minucie był jednak bezradny kiedy po akcji lewą strona boiska Rubak dośrodkował na pole karne, tam przyjął piłkę Klimek i mocno strzelił z 8 metrów. Pięć minut później po faulu w polu karnym na Ostrowskim sędzia podyktował rzut karny, pewnie wykorzystany przez Jasiewicza. W tej części gry goście tylko raz zagrozili bramce Spartakusa, ale mocny strzał Żelazowskiego obronił Kołomański.
W drugiej połowie dominowali goście jednak nie wypracowali klarownych sytuacji. Niezliczona liczba wrzutek w pole karne nie p[przyniosła powodzenia. Większość dośrodkowań padała łupem Kołomańskiego i gospodarze "dowieźli" do końca korzystny wynik.

Alit Ożarów - HEKO Czermno 0:1 (0:1), Kolbe 23.
Alit. Kalita - R. Buglewski (83. Tomczyk), Drdzeń, Mazur, Gierczak - Pękalski (46. Stępień), Wójcik, M. Buglewski, Mianowany - Gołda (70. Dwojak), Smolak.
Heko: Pyka - Foks, Morawski, Kolbe, Bartkowiak, Majchrzak (71. Mazur), Adamczyk, Marcioch, Potęga (86. Baran), Lech, Starościak.
Pierwsza połowa była przeciętnym widowiskiem, a składne akcje można by policzyć na palcach. Jedyna bramka meczu padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do piłki wyskoczył Kolbe i strzałem głową pokonał Kalitę (pierwszy bramkarz Alitu - Jakub Rybus za czerwona kartkę jaka otrzymał po meczu z rezerwami KSZO Ostrowiec, za niesportowe zachowanie, otrzymał karę czterech meczy). Po przerwie gospodarze zagrali nieco żwawiej i częściej atakowali bramkę Pyki. Bramkarz Heko miał jednak przed sobą świetnie spisujących się obrońców którzy nie pozwalali na zbyt wiele napastnikom gospodarzy. Goręcej pod bramką gości robiło się jedynie po stałych fragmentach gry. Goście w tej części gry ograniczali się do kontrataków i kilka z nich mogło zakończyć się powodzeniem. Raz uratowała gospodarzy poprzeczka, a parę razy dobrze interweniowali obrońcy.

Piaskowianka Piaski - GKS Nowiny 1:0 (1:0), Iwański 17.
Piaskowianka: Rybiński - Bąk, Świerczyński, Pietrasiewicz, Łabądź, Karasek, Kozłowski (70. Przekaza), Faryna, Wijas (78. Woliński), Fatyga, Iwański (88. Skuta)
Nowiny: Pacanowski - Kaczor (46. Kowalski), Rabiej, Michta, Król (46. Szymkiewicz), Sinkiewicz, Wilczyński, Grudzień, Radek, Kubicki, Kołodziejczyk (75. Jastrzębski).

GKS Rudki - Partyzant Radoszyce 1:1 (0:0), Kubiakowski 81 - Strzałka 75.
Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Brzozowski, Sado, Dryka (83. Machajski), Wojciechowski, Kępa (82. Rubinkiewicz), Kosmala (70. Kubiakowski), Mikos, Ł. Kowalski, D. Kowalski.
Partyzant: Winckowicz - Wójcik, Komisarski, Kula, Bujakowski, Łuszczyński (79. Jagodziński), Zaliński (79. Przygodzki), Francuz, Dzwonek, Słoń (76. Filipczak), Strzałka.

Orlęta Kielce - Wisła Sandomierz 3:1 (2:1), Roter 33, 40, Urbanek 78 - Ogrodnik 26.
Orlęta: Palka - Relidzyński, Dziubel, Śmiałowski, Z. Zacharski, Kita, Niebudek, Bakalarz (60. Kozior), Bętkowski (73. Urbanek), Roter, Brzozowski (78. A. Zacharski).
Pierwszą bramkę zdobyli goście, wykorzystując niedokładne podanie Palki. Orlęta szybko jednak odpowiedziały. Jeszcze przed przerwą dwa razy trafił Michał Roter. Najpierw ograł w polu karnym obrońcę i strzelił w krótki róg, a w 40 minucie po składnej akcji Śmiałowskiego i podaniu za "plecy obrońców" Bętkowskiego, mocno huknął z woleja i było 2:0. Po przerwie częściej w posiadaniu byli goście, ale potrafili stwarzać zagrożenie pod bramka Pelki tylko po stałych fragmentach gry. Wynik meczu ustalił w 78 minucie Urbanek, wykorzystując błąd obrońcy i strzelając celnie z 15 metrów.

Sparta Dwikozy - Łysica Bodzentyn 3:0 (1:0), Wartoń 14, 57, Gajda 81.
Sparta: Kuśmierz - Rzeszutek, Leptacz, Stefański, Stępień (78. Niziołek) - Hołody (68 Prarat), Dryka, Głuch, Gaweł - Leszczyński (58. Lebida), Wartoń (62. Gajda).
Łysica: Ścisłowicz - Hajdenrajch, Siudek, Kukulski, Maniara - Chrzęszczyk (76. Góźdź), Bracik, Kotwica (58. Kucała), Piotr Wijas - Boguszewski, Paweł Wijas (58. Kupis).
Bohaterem meczu w Dwikozach był Krzysztof Wartoń, który strzelił dwa gole, dedykując je narodzonej w ubiegła niedziele córeczce Martynie. Po zdobyciu pierwszej bramki cala drużyna wykonała tradycyjną "kołyskę".

Hetman Włoszczowa - Sparta Kazimierza Wielka 2:0 (1:0), Wójcik 37, Skiba 76.
Hetman: Miernik - Podsiedlik, Kozieł, Szwajkowski (70. Cegieła), Wroński, Oduliński (77. Gawron), Orzeł (88. Zaganiacz), Musiał (73. Fidera), Rak, Skiba, Wójcik.
Sparta KW: Jeziorek - Grochowski, Głąbicki, Radziszewski, Sobóra, Mach, Banaszek (87. A. Idziak), Puchała, Adamczyk, S. Idziak (73. Kwiecień), Mirek.
Bardzo ładny mecz obejrzeli kibice we Włoszczowie. Już w drugiej minucie doszło do niebezpiecznej sytuacji pod bramka gospodarzy. Miernik minął się z piłką, która trafiła pod nogi Mirka, ale najlepszy strzelec Sparty spudłował z 4 metrów. Potem obydwie drużyny grając ofensywnie miały po kilka okazji, ale dopiero w 37 minucie padła pierwsza bramka. Kapitalny prezent na 26-te urodziny sprawił sobie Kamil Wójcik, strzelając gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Musiała. Chwilę później, po atomowym strzale Adamczyka z 35 metrów, kapitalną interwencją popisał się Miernik, odbijając piłkę, która trafiła jeszcze w poprzeczkę i wyszła poza boisko.
Równie ciekawa była druga połowa w której obydwie drużyny miały okazję do strzelenia gola. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Oduliński, Rak w Wójcik. W 51 minucie Kozieł wybił zmierzającą do bramki piłkę. W 66 minucie goście mogli wyrównać, ale Mirek będąc na pozycji spalonej dotknął niepotrzebnie zmierzającą do bramki piłkę, która wpadła do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Wynik meczu ustalił w 76 minucie Skiba, po solowej akcji.
W następnej kolejce, 24-25 kwietnia: Nowiny - Hetman, Sparta KW - Sparta D., Łysica - Alit, Heko - Juventa, Opatów - Spartakus, KSZO II - Orlęta, Wisła - Rudki, Partyzant - Piaskowianka. Mecze zaległe: 22 kwietnia (środa): Partyzant - Sparta D., Rudki - Juventa, Orlęta - Spartakus, Hetman - KSZO II, HEKO - Sparta KW.

Najlepsi strzelcy: 23 - Wójcik (Juventa), 15 - Andula (Juventa), 13 - Mirek (Sparta KW), 9 - Słoń (Partyzant), Smolak (Alit), 8 - Tobiszewski (Juventa), Oduliński (Hetman), 7 - Urbanek (Orlęta), Starościak, Lech (Heko).