Król(owały) w Kraśniku - bardzo dobry występ zapaśniczek Znicza Podzamcze Chęcińskie

dor
Kolejny udany start zanotowały zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie, tym razem na międzynarodowych zawodach w Kraśniku.

Był to Puchar Polski Juniorek oraz 19. Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej Młodziczek. W grupie młodziczek pierwsze miejsce w kategorii 44 kilogramów zajęła Anna Król ze Znicza. W Pucharze Polski Juniorek w kategorii 59 kg najlepsza okazała się jej siostra Agnieszka Król, w finale pokonała tegoroczną medalistkę mistrzostw Europy - Adelę Hanzlićkovą z Czech. Trzecie miejsce zajęła Justyna Staniak.

W kategorii 63 kg trzecia była trzecia z sióstr - Małgorzata Król, w 67 kg drugie miejsce zajęła Weronika Rybak, a w 72 kg trzecia była Małgorzata Mierzwa. Znicz Podzamcze Chęcińskie drużynowo wywalczył drugą pozycję. Pierwszy był Cement Gryf Chełm, trzecia Ukraina, a piąte Czechy.

- W Kraśniku wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z dziesięciu państw. W mocnej stawce rywalek nasze dziewczyny spisały się bardzo dobrze. Agnieszka Król potwierdziła, że będzie główną kandydatką do wyjazdu na mistrzostwa świata i Europy, duże postępy zrobiła też Weronika Rybak. Warto zaznaczyć, że obydwie są jeszcze kadetkami - powiedział Czesław Zaborski, trener Znicza Podzamcze Chęcińskie.