MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Małgorzata Wilk-Grzywna, zapowiada wielką konferencję senioralną w Kielcach

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Małgorzata Wilk-Grzywna
Małgorzata Wilk-Grzywna
Wielka konferencja, dotycząca seniorów oraz konferencja poświęcona 60-leciu odkrycia Jaskini Raj – takie wydarzenia odbędą się w Kielcach na jesieni tego roku - zapowiedziała goszcząca dziś w Kielcach na spotkaniu świętokrzyskich hotelarzy w Grand Hotelu wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), Małgorzata Wilk – Grzywna, która przy okazji kandyduje z naszego regionu do Parlamentu Europejskiego.

Wielka konferencja senioralna odbędzie się w Kielcach

Świętokrzyscy hotelarze, zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP), spotkali się w środę 22 maja z prezesem tej organizacji Ireneuszem Węgłowskim, wiceprezeską Polskiej Organizacji Turystycznej Małgorzatą Wilk-Grzywną, prezydentką Kielc Agatą Wojdą oraz dyrektorem regionalnym IGHP, Piotrem Dwurnikiem.

Obecna na spotkaniu wiceprezeska POT, Małgorzata Wilk-Grzywna, która przez ponad dwadzieścia lat była dyrektorem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego przekazała dobre wieści w sprawie dwóch projektów, które zdecydowało się dofinansować Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeden z projektów pozyskała Lokalna Organizacja Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich - stowarzyszeniem zawiązanym przez kieleckich hotelarzy, która w ramach dotacji planuje zorganizować jesienią tego roku w Kielcach duży kongres poświęcony seniorom, w ramach Świętokrzyskie Convention Bureau.

- Zakładaliśmy to biuro wraz z Lokalną Organizacją Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich zaledwie rok temu, a już są pierwsze efekty, pierwsi klienci, którzy w naszym regionie zorganizowali konferencje i kongresy. Świętokrzyskie Convention dobrze się rozwija, a organizacja tego kongresu senioralnego ten rozwój mocno przyspieszy. Gratuluję prezesowi Dwurnikowi dobrze napisanego wniosku. Ale będzie miał on sporo pracy, bo ministerstwo przyznało także drugą dotację na inny projekt, w ramach którego zorganizuje dużą konferencję popularno-naukową, poświęconą przypadającej w tym roku 60-tej rocznicy odkrycia Jaskini Raj

- zapowiedziała podczas w Kielcach Małgorzata Wilk - Grzywna.

Goszcząca podczas spotkania z branżą hotelarską prezydentka Kielc, Agata Wojda znalazła z hotelarzami wspólny język, bo jak podkreślała jej też zależy na rozwoju turystyki biznesowej, organizacji kongresów konferencji w Kielcach, które choćby z racji istnienia Targów Kielce są wręcz predestynowane do rozwoju turystyki biznesowej. - Liczę na dobrą współpracę z Wami i ze swojej strony ją także deklaruję. Zawsze będzie między nami komunikacja - mówiła pani prezydent.

Ale podczas spotkania z hotelarzami nie rozmawiano tylko o rozwoju turystyki biznesowej.

- Mamy tu w Kielcach wiele ważnych tematów do omówienia, jak choćby aktualny stan prac legislacyjnych w zakresie standardów ochrony małoletnich w hotelach, czy nowości w prawach autorskich i pokrewnych – wyjaśniał w Kielcach,

prowadzący całe wydarzenie prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusz Węgłowski.

- Ciągle też liczymy na uregulowanie sprawy najmu krótkoterminowego, który dla hoteli jest po prostu nieuczciwą konkurencją. Ważna jest dla nas jednolita kategoryzacja hoteli w Europie, bo u nas przepisy są bardziej restrykcyjne niż na przykład we Włoszech i nie przystają do rzeczywistości w jakiej funkcjonujemy. Jako przykład podam choćby obowiązek posiadania faxu, który w dzisiejszych czasach można obejrzeć na półkach muzeum techniki, ale tu uśmiecham się do pani prezes Wilk - Grzywny, bo lobbuje w ministerstwie za przepisami, które uregulują obydwa zagadnienia, na czym zależy wszystkim hotelarzom w Polsce – wyjaśniał tuż po spotkaniu prezes „Łysogór”, do których należy Grand Hotel w Kielcach, Piotr Dwurnik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie