KSS Kielce bliskie sprawienia niespodzianki

/KAR/
Marija Gedroit była najskuteczniejszą zawodniczką KSS Kielce w meczu z Zagłębiem Lubin zdobywając 12 bramek. Fot. Kamil Markiewicz
Szczypiornistki KSS Kielce w drugim meczu pierwszej rundy play-off PGNiG Superligi kobiet były bliskie sprawienia niespodzianki i wygrania z Zagłębiem Lubin. Mecz został rozstrzygnięty dopiero w dogrywce, w której lepsze okazały się lubinianki, które ostatecznie pokonały podopieczne trenera Zdzisława Wąsa 38:33. Kielczanki odpadły z walki o miejsca medalowe, teraz czekają ich mecze o miejsca 5-8.

Zdzisław Wąs, trener KSS Kielce:

- Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Pokazujemy, że nasz zespół cały czas się rozwija i idzie do przodu. Sądzę, że w meczach o miejsca 5-8 jesteśmy w stanie powalczyć o to najwyższą piątą pozycję.

KSS Kielce - Zagłębie Lubin 33:38 (29:29,15:15)

KSS: Kozieł, Wałcerz - Gedroit 12 (3), Rosińska 9, Pokrzywka 4, Abramauskaite 3, Paszowska 3, Grabarczyk 1, Kot 1, Kabała, Lalewicz, Młynarczyk, Drabik, Nowak.

Zagłębie: Ćwirko, Czarna - Semeniuk-Olchawa 11 (1), Załęczna 6, Obrusiewicz 5, Migała 4, Byzdra 4, Lisowska 3, Pielesz 1, Ziółkowska, Ciepłowska, Jelić, Maliczkiewicz.

Sędziowali: Grzegorz Toczyński, Grzegorz Schiwon z Zabrza.

Przebieg: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:12, 13:12, 13:13, 15:13, 15:15, 15:16, 16:16, 17:16, 17:17, 18:17, 18:18, 20:18, 20:21, 21:21, 21:22, 23:22, 23:24, 24:24, 24:26, 25:26, 25:27, 28:27, 28:29, 29:29 29:30, 30:30, 30:32, 31:32, 31:33, 31:35, 32:35, 33:38.

Od początku sobotniego spotkanie z Zagłębiem Lubin, kieleckie szczypiornistki spisywały się bardzo dobrze. Mecz był wyrównany, a oba zespoły rzucały bramkę, za bramką. Tak było do 15 minuty. Wtedy do głosu doszły lubinianki, którym udało się wyjść na czterobramkowe prowadzenie. Zawodniczki KSS po konsekwentnej grze w obronie i bardzo dobrej grze w ataku szybko odrobiły stratę, wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

W drugiej części spotkania gra obu drużyn wyglądała podobnie, jak w pierwszej połowie. Do końca meczu nie wiadomo było, który z zespołów może przechylić szalę zwycięstwa na swoim korzyść. Podobnie jak pierwsza część meczu, druga także zakończyła się remisem 29:29 i mecz musiał zostać rozstrzygnięty w dogrywce, w której lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Lubina. Ostatecznie kielecki zespół przegrał 32:36 i odpadł z walki o miejsca medalowe. - W dogrywce zawodniczki z Lubina wygrały z nami doświadczeniem i boiskową mądrością. Należą nam się na pewno gratulacje za 60 minut meczu. Musimy popracować jeszcze nad dogrywkami - mówi Marta Rosińska, zawodniczka KSS Kielce.