KSS Kielce wygrał bardzo ważny mecz we Wrocławiu

PK
Drużyna trenera Zdzisława Wąsa wygrała we Wrocławiu.
Drużyna trenera Zdzisława Wąsa wygrała we Wrocławiu. fot. Sławomir Stachura
Równie niespodziewanie, jak przed tygodniem przegrały u siebie mecz PGNiG Superligi z KPR Jelenia Góra, kieleckie piłkarki ręczne wygrały w sobotę we Wrocławiu.

Marcin Janiszewski, kierownik drużyny KSS:

- To był historyczny mecz, z dwóch powodów. Po pierwsze wygraliśmy we Wrocławiu, gdzie zwykle przegrywaliśmy w pokaźnych rozmiarach, po drugie pierwszy raz od bardzo dawna przegraliśmy drugą połowę. Nie miała ona jednak żadnego znaczenie, bo dziewczyny bardzo dobrze zagrały w pierwszej części.

AZS AWF Sportconcept Wrocław - KSS Kielce 23:28 (10:17)

KSS: Muszioł, Kozieł - Grabarczyk 4, Kabała 1, Pokrzywka 2, Kot 3, Abramauskaite 3, Drabik, Rosińska 4 (1), Giedroit 9 (2), Paszowska 2. Kary: 16 minut.

AZS: Słota, Olejnik - Wojt, Perek 3, Żakowska 2, Olfans 1 (1), Pietras 5, Skalska 5, Łukasik 3 (2), Rupp, Król 1, Antoszewska, Wynnyk 3. Kary: 12 minut,

Sędziowali: Ł. Niedbała, J. Szwedo (Szczecin).
Widzów: 250.

Kielczanki jechały do Wrocławia "z nożem na gardle", bo przegrana praktycznie definitywnie wypychała je poza spokojną o utrzymanie ósemkę drużyn. Stawka meczu zmobilizowała, a nie zdenerwowała nasze zawodniczki, bo zagrały one jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie.

Bardzo dobrze broniła Iwona Muszioł, a wchodząca tylko na karne Paulina Kozieł trzy razy zwycięsko wychodziła z takich pojedynków. Uskrzydlone dobrą postawą golkiperek koleżanki z pola grały bardzo spokojnie, konsekwentnie i skutecznie (w pierwszej połowie ponad 70 procent rzutów "w sieci") w ataku. Ostatni remis notowano w 12 minucie (5:5), a potem KSS, w dużej mierze dzięki skuteczności Marii Giedroit (do 55 minuty miała skuteczność 9/9, nie trafiła tylko dwóch rzutów w końcówce), odskoczyło. W 14 minucie po karnym Marty Rosińskiej było 8:5, a 27 min po golu Agaty Kabały już 16:9. To była jedna z najlepszych połów kielczanek w tym sezonie.

Po przerwie "akademiczki" rzuciły się do odrabiania strat i w 41 minucie przegrywały tylko 15:18. Nasze dziewczyny szybko jednak uspokoiły grę i zaaplikowały rywalkom cztery bramki z rzędu. Potem KSS przetrwało okres gry w podwójnym osłabieniu, znów zaczęły grać skutecznie, a gdy w 55 minucie wygrywały 26:19 było wiadomo, że cenne punkty pojadą do Kielc.

W najbliższą sobotę o godzinie 18 KSS będzie podejmował Ruch Chorzów. Remis lub zwycięstwo naszego zespołu praktycznie zapewnia mu miejsce w ósemce.
19. kolejka.
AZS AWF Sport Concept Wrocław - KSS Kielce 23:28 (10:17), Pietras 5, Skalska 5, Łukasik 3 - Gedroit 9, Grabarczyk 4, Rosińska 4,

Ruch Chorzów - SPR Lublin 26:36 (11:15), Lesik 9, Pawlik 5 - Włodek 7, Majerek 7,

KPR Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalińska 30:35 (11:20), Kocela 8, Dąbrowska 7 - Całużyńska 6, Bilenia 5,

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 19:30 (9:16), Wolska 5, Szymańska 5 - Semeniuk-Olchawa 9, Byzdra 7, Lisowska 4,

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Zgoda Ruda Śląska 10:0 walkower.

1. Zagłębie 19 37 566:436
2. Vistal 18 30 546:403
3. Lublin 19 29 601:479
4. Piotrcovia 19 24 528:462
5. Politechnika 19 23 531:488
6. Start 19 23 547:517
7. Ruch 19 15 498:530