KSSPR Końskie wygrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski

PK
KSSPR Końskie wygrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w meczu I. ligi piłkarzy ręcznych.

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 29:27 (13:11)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Grabarczyk 5, Sękowski 3, Gmerek 1, P. Matyjasik 2 (1), Słonicki 2, T. Bodasiński, Maleszak 2, T. Napierała 6 (4), Pilarski 1, Dankowski 5, Bąk 2, Smołuch.

Wczesna, jak na Końskie, pora rozgrywania meczu (godzina 15 - trener gospodarzy Michał Przybylski miał wieczorem wesele w rodzinie) nie posłużyła naszej drużynie, która długo męczyła się z nie mającą jeszcze na koncie nawet punktu Ostrovią. Źle wyglądała przede wszystkim skuteczność zawodników KSSPR, zwłaszcza na początku meczu, kiedy nasi szczypiorniści przestrzelili wiele sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kiedy ten element uległ względnej poprawie, w 25 minucie gospodarze objęli prowadzenie 11:9. Poza dwoma momentami, kiedy był remis (29 min 11:11 i 33 - 13:13), nie oddali go już do końca, choć ostrowianie kilka razy niebezpiecznie się zbliżali. Ostatni raz w ostatniej minucie meczu, kiedy KSSPR wygrywało tylko 28:27 (po trzech golach gości z rzędu). Gol Mateusza Gmerka, zresztą jedyny w meczu, rozstrzygnął o zwycięstwie zespołu z Końskich.