KSZO 1929 Ostrowiec ograł 1:0 Avię Świdnik. Pomarańczowo-czarni ograli wicelidera i wskoczyli na ligowe podium!

Damian Wiśniewski
KSZO miał się z czego cieszy po meczu! Wygrał 1:0 w Świdniku z Avią
KSZO miał się z czego cieszy po meczu! Wygrał 1:0 w Świdniku z Avią KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał 1:0 Avię Świdnik w pierwszym tegorocznym meczu rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Dzięki temu wskoczył na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Avię Świdnik w meczu trzeciej ligi

Avia Świdnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)
Bramka:
Bartosz Zimnicki 70.
Avia: Grabowski - Zagórski, Dobrzyński, Mykytyn, Rozmus, Kafel (76. Szczygieł), Uliczny, Kalinowski, Stryjewski (63. Galara), Rak (81. Zając), Maj.
KSZO 1929: Klon - Kołoczek, Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Nawrot, Orlik (90+4. Tymoshenko) - Zimnicki (82. Domagała) - Kramarz (64. Łukasz Kramarz II), Pisarek (90+4. Lis), Senko (82. Lipka).
Żółte kartki: Mykytyn, Kafel, Maja, Rozmus - Mężyk.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski podchodzili do tego spotkania z czwartego miejsca w tabeli, mając jednak dokładnie tyle samo punktów (32), co trzecia Siarka Tarnobrzeg i o sześć mniej niż jej rywal, Avia Świdnik, która zajmuje lokatę drugą.

W pierwszej połowie goli nie oglądaliśmy.

W drugiej części spotkania początkowo przewagę miał zespół z Lubelszczyzny, ale potem ostrowiecka ekipa zaczęła przejmować inicjatywę. W relacji naszego klubu na facebooku czytamy, że 61. minucie gry dwukrotnie był blisko otworzenia wyniku. Potem Szymon Rak był o krok od zdobycia bramki dla Avii, ale z bliskiej odległości nie trafił do siatki.

Jedynego gola strzelił w 70. minucie Bartosz Zimnicki. Zawodnik KSZO 1929 trafił do bramki po indywidualnej akcji.

5. Siarka Tarnobrzeg 18 33 33-16
6. Podlasie Biała Podlaska 19 33 31-15
7. Chełmianka Chełm 19 32 36-34
8. Unia Tarnów 19 28 30-31
9. Wiślanie Jaśkowice 19 26 31-24
10. Garbarnia Kraków 19 26 30-31
11. Czarni Połaniec 19 25 35-32
12. Świdniczanka Świdnik 18 24 27-30