KSZO 1929 Ostrowiec wygrał ze Spartakusem Aureusem Daleszyce. Było wielu testowanych

dor
Radosław Szmalec (przy piłce) zdobył bramkę dla Spartakusa Aureus w sparingu z KSZO 1929. Dawid Łukasik
W meczu kontrolnym rozegranym w Bodzechowie KSZO 1929 Ostrowiec wygrał ze Spartakusem Aureus Daleszyce 2:1. Trenerzy obu zespołów testowali kolejnych zawodników.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Spartakus Aureus Daleszyce 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Michał Stachurski 30, 1:1 Radosław Szmalec 41, 2:1 Michał Janik 81.

KSZO 1929: Zacharski (60. Krupa) – Stachurski, Sołtykiewicz, Łatkowski (46. Mężyk), D. Cheba - P. Cheba (46. Kapsa), Mikołajek (46. Mąka), Jakubowski, Czajkowski, Persona (46. Gil) – Grunt (46. Pyskaty).

Spartakus (I połowa): Kaszuba – Sitarz, Gębura, Skrzypek, Rogoziński – Jeziorski, Szmalec – Paprocki, Ostrowski, Kidoń – Dziubek. II połowa: Kołomański - Zawadzki, Gębura, Skrzypek, Rogoziński – Simkiewicz, Kaleta – Blicharski, Wołowiec, Wychowaniec – Zieliński oraz Chudecki.

KSZO 1929 objął prowadzenie w 30 minucie – po dośrodkowaniu Tomasza Persony Michał Stachurski strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Wyrównał strzałem z Radosław Szmalec. Zwycięstwo zapewnił ostrowczanom Michał Janik.

W ostrowieckim zespole zagrali wracający po kontuzji Radosław Mikołajek oraz nowy zawodnik Kamil Jakubowski. Było też testowanych pięciu młodych zawodników.

- Był to pożyteczny sparing. W pierwszej połowie zagraliśmy składamy zbliżonymi do tych, w jakich występowaliśmy na boiskach trzeciej ligi. Wszyscy zagrali ambitnie, ale o ich przydatności zadecyduje poniedziałkowy sparing z zespołem z Izraela i ewentualnie treningi – powiedział Arkadiusz Bilski, trener Spartakusa Aureus.

W jego zespole testowani byli: Jakub Kaszuba z Partyzanta Radoszyce, Mateusz Zawadzki - ostatnio grający w Wiernej Małogoszcz, Filip Rogoziński ze Zdroju Busko-Zdrój, Piotr Zieliński z Neptuna Końskie, Norbert Sinkiewicz z Korony II Kielce, Kacper Chudecki z Korony II. Nie grał Michał Cedro z rezerw Korony, ale jest on bliski przejścia do klubu z Daleszyc.