KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał z Ostrovią

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Zacięty mecz w Ostrowie Wielkopolskim. Zadecydowała końcówka meczu i trzy zmarnowane rzuty karne

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:29 (16:15)

Ostrovia: Matuszczak, Piskorski - Klara 1, Stempniak 1, Wesołek 4, Wojciechowski, Staniek 5, Nowakowski 1, Tomczak 4, Olszyna, Kuśmierczyk 6, Gajek 2, Krzywda 4, Wojkowski 2.

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Jeżyna 8, Król 5, Czuwara 1, Goliszewski 3, Afanasjev 7, Kwiatkowski 4, Rutkowski 1.

Spotkanie na szczycie, w którym lider – Ostrovia – podejmował drugi w tabeli KSZO, z pewnością na to miano zasłużył. Przez cały czas trwała wyrównana walka, a oba zespoły na przemian wymieniały się prowadzeniem. Najwyższe – trzybramkowe (22:19) – gospodarze osiągnęli w 40 minucie, jednak cztery minuty później KSZO odrobił straty i był remis po 22. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem to KSZO wyszedł na trzybramkowe prowadzenie (23:26). Wówczas przypominał się ostrowieckim kibicom Adrian Wojkowski. Obrotowy, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw KSZO, najpierw zanotował przechwyt w obronie i szybkim podaniem uruchomił Stańka, by w kolejnej akcji samemu wpisać się na listę strzelców, doprowadzając na pięć minut przed końcem meczu do stanu po 28. O porażce KSZO zadecydowały trzy zmarnowane rzuty karne w ostatnich minutach gry: dwukrotnie zawiódł Kwiatkowski i raz Jeżyna.