KSZO Ostrowiec pokonał w sparingu Siarkę Tarnobrzeg 3:2

Rafał SOBOŃ
Przy piłce testowany w KSZO Adrian Gębalski, strzelec jednej z bramek.
Przy piłce testowany w KSZO Adrian Gębalski, strzelec jednej z bramek. fot. Rafał Soboń
KSZO Ostrowiec pokonał wczoraj w sparingu Siarkę Tarnobrzeg. O końcowym wyniku meczu zadecydowali dwaj testowani w ostrowieckim zespole zawodnicy - Karol Kostrzewa i Adrian Gębalski.

KSZO - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (1:2) Bramki zdobyli: Damian Nogaj w 15 min, Adrian Gębalski w 73 i Karol Kostrzewa 77 min dla KSZO oraz Paweł Bażant w 4 i Tomasz Walat w 21 dla Siarki.

KSZO: Wróbel - Stachurski, Nowik, Skórnicki, Gołasa, Persona, Dybiec, Rębowski, Brytan, Nogaj, Żelazowski oraz Zaniewski, Zdrojewski, Gębalski, Głodek, K. Kostrzewa.

W spotkaniu sparingowym rozegranym na boisku przy ulicy Różanej, połączone siły KSZO i KSZO II Polvat zmierzyły się z trzecioligową Siarką Tarnobrzeg.

BŁĄD DEFENSYWY

Niespodziewanie, po błędzie defensywy KSZO, to goście objęli prowadzenie już na początku spotkania. W 4 minucie gola dla Siarki zdobył Paweł Bażant, który wykorzystał złe zagranie obrońcy KSZO i z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Wyrównującą bramkę w 15 minucie zdobył Damian Nogaj. Wykorzystał on doskonałe podanie Tomasza Żelazowskiego i z ponad 20 metrów pokonał próbującego ratować sytuację bramkarza gości - Pawła Kozieła. 6 minut później bramkę dającą prowadzenie gościom po podaniu Hynowskiego zdobył Tomasz Walat i pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla Siarki.

ZADECYDOWALI TESTOWANI

Po przerwie w drużynie KSZO zagrał testowany bramkarz - Mateusz Zaniewski oraz Adrian Gębalski i Karol Kostrzewa. Ci dwaj ostatni zadecydowali o końcowym wyniku. W 73 minucie na strzał zdecydował się Karol Kostrzewa. Jego strzał zdołał wybić bramkarz Siarki, jednak był on bezsilny wobec dobitki z 12 metrów Adriana Gębalskiego. W 77 minucie wynik spotkania na 3:2 dla pomarańczowo-czarnych ustalił po dośrodkowaniu Bartłomieja Gołasy Karol Kostrzewa, który ostatni sezon spędził w OKS Opatów.