KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie dał rady wiceliderowi tabeli AZS AGH Kraków w meczu I Ligi piłkarzy ręcznych. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
W akcji Bartosz Kogutowicz - zdobywca 3 trafień. Zobacz więcej zdjęć.
W akcji Bartosz Kogutowicz - zdobywca 3 trafień. Zobacz więcej zdjęć. KSZO Handball/Maciej Kolasa - Mobilna Fotografia Maćka
Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ulegli we własnej hali AZS AGH Kraków 24:27 w meczu 8. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Tomasza Radowieckiego nie mogli optymalnie przygotować się do spotkania z wiceliderem tabeli ze względu na problemy zdrowotne. "Prawie w ogóle nie trenowaliśmy w pełnym składzie" - mówił trener KSZO.

KSZO nie dał rady wiceliderowi

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - AZS AGH Kraków 24:27 (12:13)
KSZO: Kijewski, Piątkowski - Bysiak 6, Sobut 1, Kogutowicz 3, Jurasik 1, Granat, Konwicki 2, Majchrzak 5, Zadrożny, Skuciński 3, Chmielewski, Wojkowski 2, Jagiełło 1.

Zobacz zdjęcia

Zawodnicy z Ostrowca w swoim ostatnim spotkaniu I Ligi wysoko pokonali SPR Wisłę Sandomierz w derbach 44:27, a w miniony weekend pauzowali, ponieważ mecz z SPR Górnikiem Zabrze został rozegrany awansem 27 października.

W sobotę podopieczni Tomasza Radowieckiego gościli we własnej hali AZS AGH Kraków. Drużyna z Małopolski to wicelider tabeli, który w bieżącym sezonie przegrał zaledwie jedno spotkanie.

Starcie pomiędzy oboma zespołami rozpoczęło się po myśli KSZO, który prowadził w 8 minucie 6:3 dzięki bramce Huberta Skucińskiego. W 18 minucie trafił Bartosz Kogutowicz, dając gospodarzom wynik 10:7. Wtedy do głosu zaczęli dochodzić szczypiorniści z Krakowa. Dwie minuty później już był remis po 10, a ostatecznie to AZS AGH schodził na przerwę z prowadzeniem 13:12.

W drugą odsłonę spotkania lepiej weszli goście. W 47 minucie po dwóch bramkach z rzędu Szymona Wajdy osiągnęli wynik 19:15 na swoją korzyść, ale zawodnicy KSZO nie spuszczali głów, co dało efekt w 55 minucie gdy doprowadzili do wyrównania po 21. Końcówkę lepiej wytrzymali jednak piłkarze ręczni z Małopolski i wywieźli z Ostrowca komplet punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem KSZO był Mateusz Bysiak - autor 6 goli.

- Przede wszystkim zawiodła skuteczność. Mieliśmy przed tym spotkaniem problemy zdrowotne. Prawie w ogóle nie trenowaliśmy w pełnym składzie. To był wyrównany mecz, ale czegoś nam zabrakło. Musimy spokojnie go przeanalizować. Nie ma co oglądać się za siebie. Przygotowujemy się do kolejnego meczu w Przeworsku - podsumował Tomasz Radowiecki, trener KSZO.

W następnej kolejce KSZO zagra w Przeworsku z miejscowym Orłem. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia.