KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pożegna się z Centralną Ligą Juniorów

(SAW)
KSZO do meczu z Jagiellonią przystąpił bez pięciu podstawowych zawodników. Do czterech pauzujących za kartki, dołączył Mateusz Madej, który doznał urazu na rozgrzewce.

KSZO 1929 Ostrowiec – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:5)

Bramki: 0:1 Kacper Piechniak 12, 1:1 Patryk Nowak 24, 1:2 Dawid Polkowski 57, 1:3 Jakub Tabor 59, 1:4 Tomasz Zaręba 79, 1:5 Mateusz Maliszewski 86.

KSZO: Dulny - Baran (67. Ziółkowski), Nowakowski, Niekurzak, Stefański - Gołębiowski (64. Jaworski), Niziołek, Woźniak, Stawiarski, Nowak (56. Jaskuła) - Mazur (83. Król).

Jagiellonia: Gostomski - Olszewski (70. Ciborowski), Kiczuk, Maliszewski, Pigiel - Tabor (75. Prusaczyk), Ostaszewski, Polkowski - Kaczmarczyk (70. Renkowski), Prolejko (60. Zaręba) - Piechniak.

Nie upłynął kwadrans meczu, gdy Jagiellonia prowadziła już 1:0. Wrzutkę Polkowskiego wykończył Piechniak, jednak gospodarze zdołali doprowadzić do remisu w 24 minucie, kiedy to po kontrze, do siatki trafił Nowak.

W drugiej połowie ostre strzelanie urządzili sobie przyjezdni. W 57 minucie po zmianie w zespole KSZO, bramkarz gospodarzy zbyt krótko wybił piłkę. Dodatkowo asystentka biegająca przy linii nie nadążyła za akcją i nie zasygnalizowała pozycji spalonej Polkowskiego, który pewnie wpakował piłkę do siatki. Dwie minuty później uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Tabor i szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową KSZO zmalały do zera. A goście grali do końca, co udokumentowali jeszcze dwoma bramkami.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pożegna się z piłkarską Centralną Ligą Juniorów. W sobotę KSZO przegrał u siebie 1:5 z liderem – Jagiellonią Białystok.

Drużynie z Ostrowca zostały do rozegrana dwa mecze, a traci do bezpiecznego miejsca sześć punktów. KSZO musiałby wygrać te dwa ostatnie spotkania – z Koroną w Kielcach i z TOP 54 Biała Podlaska u siebie i liczyć, że TOP 54 nie zdobędzie już nawet punktu. TOP 54 gra jednak w niedzielę na wyjeździe z MKS Ełk i jeśli nawet zremisuje, KSZO definitywnie straci szanse na utrzymanie się.