KSZO Ostrowiec - Warta Poznań 1:2. Zobacz zdjęcia z meczu

Jaromir Kruk
W środę, 27 września KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał w 1 rundzie Fortuna Pucharu Polski z Wartą Poznań. Zobaczcie zdjęcia ze starcia ostrowczan z klubem z Ekstraklasy.

I runda Pucharu Polski

KSZO Ostrowiec – Warta Poznań 1:2 (1:2)

Michał Nawrot 5 karny – Wiktor Kamiński 16, Dario Vizinger 32.

KSZO: Kot – Domagała (57 Ł. Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, J. Lis (57 Ł. Mazurek II) – Szynka, Kołoczek (85 Tymoszenko), Orlik (85 Zdyb), Brągiel – Nawrot, Pisarek (72 Lipka).

Warta: A. Lis – Stavropulos, Tiru (62 Bartkowski), Krzyżak (84 Pleśnierowicz) - Borowski, Prikryl (46 Savić), Paszkowski (62 Kupczak), Maenpaa, K. Matuszewski – Vizinger, Kamiński (62 Miguel Luis).

Żółte kartki: Jarzynka – Kamiński, Pleśnierowicz.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).

Widzów: 1500

KSZO przystąpiło do meczu z Wartą Poznań z ofensywnym nastawieniem i już w 5 minucie wyszło na prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez Michała Nawrota. Zespół z ekstraklasy zareagował bardzo szybko – w 16 minucie Michała Kota pokonał wychowanek klubu z Ostrowca, Wiktor Kamiński. – Nie okazywałem radości z szacunku do KSZO. Szybko wyrównaliśmy, byliśmy trochę źli, bo ten karny się gospodarzom raczej nie należał – przyznał autor trafienia na 1:1. W 32 minucie Kot znów został zaskoczony, tym razem przez chorwackiego skrzydłowego, Dario Vizingera. Większa jakość poznaniaków była widoczna, lecz zespół Rafała Wójcika do samego końca walczył przynajmniej o dogrywkę. Kilka razy zatrudniono Adriana Lisa, goście jednak zdołali dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.