KSZO Ostrowiec wygrał sparing z Juventą Perfopol Starachowice (video, zdjęcia)

/dor/
Piłkarze KSZO Ostrowiec wygrali z Juventą Perfopol Starachowice 3:0, a drugą bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego zdobył Łukasz Matuszczyk.

KSZO Ostrowiec - Juventa Perfopol Starachowice 3:0 (1:0), Cieśliński 14 minuta z karnego, Matuszczyk 73, Szymoniak 79.

KSZO: Wróbel - Szymoniak, Ciesielski, Kardas, Matuszczyk - Dziewulski (46 Frańczak), Skórnicki (46 Białek), Wieczorek (46 Sobczyński), Cieciura (46 Kajca) - Cieśliński, Kanarski (46 Żelazowski).

Juventa: D. Kalista - Kopeć (46 Dudek), Gębura (46 Stępień), Pastuszka, Kupczyk (70 Drabik) - Drej, Płusa, Gruszczyński (70 Sado) - Wójcik, Tobiszewski (70 M. Płusa), Ryński (60 M. Kalista).

W KSZO po raz pierwszy zagrał Jarosław Białek, 29-letni środkowy pomocnik, który na koncie ma 22 występy w ekstraklasie, zdobył w nich jednego gola. Ostatnio reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed sparingiem podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2011 roku.

Jeśli chodzi o mecz sparingowy KSZO z Juventą Perfopol, to jego ozdobą była bramka, którą bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego zdobył Łukasz Matuszczyk. Był to gol w stylu legendarnego Kazimierza Deyny.

-Ten sparing był zwieńczeniem naszego tygodniowego obozu. Jestem zadowolony z wyniku, z podejścia zawodników do meczu. Jedną połowę zagrał już Jarek Białek. Wiem, na co go stać. Cieszę się, że zasilił KSZO - powiedział Czesław Jakołcewicz, trener KSZO.