Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kto burmistrzem Kunowa w 2024 roku? Potencjalnych kandydatów jest trzech.

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Kto burmistrzem Kunowa w 2024 roku? Potencjalnych kandydatów jest trzech. Przedstawiamy ich w kolejności alfabetycznej
Kto burmistrzem Kunowa w 2024 roku? Potencjalnych kandydatów jest trzech. Przedstawiamy ich w kolejności alfabetycznej archiwum
Wybory samorządowe za kilka miesięcy. Wiosną 2024 roku wybierzemy burmistrza Kunowa. Kto nim zostanie? Na giełdzie wyborczej pojawiają się trzy nazwiska. Na pewno o fotel burmistrza będzie walczył obecny burmistrz Lech Łodej, który wystartuje z własnego komitetu.

Wybory samorządowe 2024. Kto na burmistrza Kunowa?

Choć do końca nie opadły jeszcze emocje po wyborach parlamentarnych to poszczególne partie oraz kandydaci już szykują się do wyborów samorządowych. Te najprawdopodobniej odbędą się na wiosnę, na przełomie marca i kwietnia.

Kto wystartuje w wyborach samorządowych i zawalczy o stanowisko burmistrza Kunowa, to pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców oraz osoby pełniące różne funkcje w mieście i gminie.

W galerii zdjęć prezentujemy pewnych i potencjalnych kandydatów na burmistrza Kunowa w wyborach 2024.

Jeden spośród trzech kandydatów to pewniak. Mowa o obecnym burmistrzu, Lechu Łodeju, który potwierdza, że będzie kandydował ponownie. Jeśli wygra będzie to jego trzecia kadencja. - Tak potwierdzam, będę kandydował – mówi Lech Łodej.

Lech Łodej ma 62 lata. Kończy swoją drugą kadencję na stanowisku burmistrza. Ma wykształcenie wyższe, ukończył Akademię Humanistyczną Aleksandra Gieysztora w Ciechanowie, Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, Akademię Finansów w Warszawie.
Jest na emeryturze a wcześniej pracował jako strażak w stopniu kapitana. Służył między innymi w Komendzie Straży Pożarnej w Ostowcu Świętokrzyskim, w Krakowie, Starachowicach i Nowym Dworze Mazowieckim. W Kunowie w wyborach w 2018 startował z własnego komitetu.

Na giełdzie nazwisk pojawia się nazwisko Beaty Kobiałki. W poprzednich wyborach startowała z własnego komitetu. Ma 56 lat. Jest absolwentką studiów na wydziale politologii o specjalności samorząd terytorialny na Uniwersytecie Pedagogicznym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Studiowała też pozyskiwanie i zarządzanie funduszami unijnymi w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz administrację w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach. Zawodowo związana była między innymi z Urzędem Miasta i Gminy w Ożarowie i Urzędem Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Ostrowcu. Mieszka w Kolonii Inwalidzkiej.

Na liście potencjalnych kandydatów pojawia się także nazwisko Dariusza Karwińskiego, który do czerwca 2019 roku był zastępcą burmistrza gminy Kunów. Wcześniej pracował w urzędzie w Kunowie. W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydował na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. W 2022 roku wstąpił do Ruchu Marka Materka i został liderem w gminie Kunów. Dariusz Karwiński jest pułkownikiem dyplomowanym rezerwy. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, Akademię Obrony Narodowej oraz Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji na kierunku administracji w specjalności samorząd terytorialny i ochrona środowiska. Zrealizował studia podyplomowe MBA na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz inne w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Akademii Obrony Narodowej. Pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej, był szefem Międzynarodowej Asocjacji Attaché Obrony i Attaché Obrony, Wojskowy, Morski i Lotniczy przy Ambasadzie Polski w Kazachstanie, pracownikiem samorządowym i zastępcą burmistrza w Kunowie. Jest menedżerem do spraw obronnych i bezpieczeństwa w spółce EPCM POLME, koordynatorem Punktu Interwencji Kryzysowej Polskiej Akcji Humanitarnej SOS Ukraina, koordynatorem Bezpieczeństwa i Ochrony Polskiej Akcji Humanitarnej - Ukraina. Prowadził także własną firmę szkoleniową-ekspercką Multivector. Dariusz Karwiński jest weteranem operacji w strefie działań wojennych w Iraku i Afganistanie oraz misji pokojowej Organizacji Narodów Zjedoczonych w Syrii i Izraelu. Został odznaczony Gwiazdą Iraku i Gwiazdą Afganistanu. W ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

W galerii zdjęć prezentujemy pewnych i potencjalnych kandydatów na burmistrza Kunowa w wyborach 2024.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie