Ładny gol i ładna obrona z meczu Vive Targi Kielce - Cimos wyróżnione. Polacy w "siódemce" kolejki

/PK/
Sławomir Stachura
W najlepszej siódemce pierwszej serii spotkań 1/8 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, wybieranej przez Europejską Federację Piłki Ręcznej, nie ma zawodników Vive Targi Kielce, ale w innych klasyfikacjach znalazły się dwa akcenty z meczu, który w niedzielę kielczanie wygrali z Cimosem Koper 27:26.

Jako piątą, co do urody, bramkę tych meczów uznano trafienie zawodnika Cimosu Deana Bombaca. Bramka padła w 7 minucie spotkania. Słoweński rozgrywający pobiegł do kontry i spychany przez Grzegorza Tkaczyka oddał ładny, techniczny rzut, pokonując Sławomir Szmala.

Za drugą obronę kolejki uznano interwencję bramkarza Cimosu Gorazda Skofa, który w 55 minucie, przy prowadzeniu swojego zespołu 24:23, efektownie obronił kontrę Mariusza Jurasika.

Żaden z zawodników występujących w tym spotkaniu nie znalazł się w "siódemce kolejki", ale są w niej dwa polskie akcenty - za najlepszego bramkarza uznano Marcina Wicharego z Orlen Wisły Płock (brano pod uwagę pierwszy mecz z THW Kiel rozegrany w Płocku, choć ta rywalizacja, po niedzielnej wygranej "Zebr" na własnym terenie, już się zakończyła), a za najlepszego prawego rozgrywającego pierwszych spotkań 1/8 uznano reprezentanta Polski Marcina Lijewskiego (HSV Hamburg), który w przegranym 30:32 wyjazdowym meczu z Fuechse Berlin zdobył 6 bramek.