Wybierz miasto:
  Laureaci konkursu Diagnostyki Oddział Kielce otrzymali...

  Laureaci konkursu Diagnostyki Oddział Kielce otrzymali wyjątkowe nagrody

  PG

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Julia Kołodziej z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej numer 32 w Kielcach zdobyła I miejsce
  1/11
  przejdź do galerii

  Julia Kołodziej z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej numer 32 w Kielcach zdobyła I miejsce ©Dawid Łukasik

  Poznaliśmy małych laureatów konkursu, który przygotowała Diagnostyka Oddział Kielce. W sobotę, 20 października, w placówce firmy przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach zostały wręczone nagrody główne i wyróżnienia. W niezwykłym konkursie plastycznym „Jestem dzielny – badam się z uśmiechem” pierwsze miejsce zajęła Julia Kołodziej z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej numer 32 w Kielcach.
  Inicjatywa powstała z okazji 20-lecia istnienia firmy Diagnostyka. Konkurs miał na celu wybranie postaci zwierząt na naklejki jubileuszowe dla dzielnych pacjentów.

  Mali mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mieli duże pole do popisu oraz rozwinięcia swojej wyobraźni. Konkurs adresowany był do uczniów z klas I-VI szkół podstawowych. Każde dziecko mogło wykonać jedną pracę w dowolnie wybranej technice (kredki, farby, węgiel, ołówek, atrament, tusz). Praca konkursowa musiała zawierać postać zwierzęcą symbolizującą pacjenta przychodzącego do punktu pobrań laboratorium na badania stanu swojego zdrowia.

  Jak podkreślali organizatorzy głównym celem konkursu było stworzenie możliwości szerokiego i aktywnego udziału dzieci oraz młodzieży w aktywnościach artystycznych, rozpowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki zdrowia oraz roli badań laboratoryjnych w dbałości o zdrowie człowieka oraz przełamanie u dzieci lęku przed wizytą w medycznym laboratorium diagnostycznym.

  Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Kołodziej z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej numer 32 w Kielcach, która w nagrodę spędzi weekend w Ośrodku Świętokrzyska Polana w Chrustach obok Zagnańska. Dziewczynka otrzymała również tablet oraz może liczyć na sesję fotograficzną w Zamku w Chęcinach. Drugie miejsce zajęła Magdalena Szydłowska z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie, a w nagrodę otrzymała Rower Kross. Trzecie miejsce należy do Huberta Palucha z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Kielcach, który wygrał aparat fotograficzny. Wręczono również nagrodę specjalną - organizację Dnia Dziecka, która powędrowała do Leny Rossy.

  Poza tym przyznano wyróżnienia. Dyplomy oraz zestawy plastyczne otrzymali: Julia Tomczyk, Lena Borycka, Szymon Koperek, Magdalena Dawgert, Wiktor Markowski, Magdalena Sypulska, Natala Tometczak, Oliwia Pietrzyk, Dominika Kozieł i Julia Ochlawa.

  Każdy uczestnik otrzymał też bezpieczną opaskę odblaskową, a każdy uczestnik reprezentujący szkołę, która nadesłała powyżej 50 prac otrzymał plecak lub worek na strój gimnastyczny. Nie zabrakło wernisażu nagrodzonych prac.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: STUDIO KADRA po meczu Polska - Włochy. Brzęczek się pogubił, co będzie w eliminacjach?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Warto zobaczyć

  Diety