Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem. Jest oświadczenie szpitala wojewódzkiego w Kielcach

s

Wideo

W niedzielę rano podaliśmy informację, że wśród chorych jest mężczyzna z Kielc, który jest lekarzem. Po godzinie 14 Wojewódzki Szpital Zespolony wydał w tej sprawie oświadczenie.

Oto treść oświadczenia:
"W obliczu pojawiających się nieoficjalnych informacji, chcemy stanowczo oświadczyć, że pracownik szpitala u którego potwierdzono w ostatnich godzinach zakażenie SARS – CoV - 2, od czasu powrotu z zagranicy, nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w szpitalu. Dotyczy to również innych miejsc w których miałby świadczyć pracę. Pacjent postępował zgodnie z procedurami i poddał się kwarantannie. Jednocześnie chcemy wyraźnie podkreślić, że osoba ta nie przebywała w kraju o wysokiej transmisji nowego koronawirusa. Takie zachowanie było w pełni odpowiedzialne i zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego czy Ministerstwa Zdrowia. Naszemu współpracownikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Apelujemy o spokój i rozsądek. Opieranie się na sprawdzonych,oficjalnych informacjach"

O przypadku lekarza z Kielc informowaliśmy w niedzielę rano ZOBACZ TU Koronawirus w Kielcach! Kolejny potwierdzony przypadek. Chorym jest lekarz

Dodaj ogłoszenie