Lekkoatleci Juventy Kobex Starachowice startowali na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Jarosz czwarty i piąty

/dor/
Wojciech Jarosz zajął czwarte i piąte miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Spale. Dorota Kułaga
W miniony weekend w Spale odbyły się 57. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wystartowało w nich dwóch biegaczy Juventy Kobex Starachowice.

W sobotnim biegu na 1500 metrów piąte miejsce zajął Wojciech Jarosz, który uzyskał czas 3.50,44. Dziesiąty w tej samej konkurencji był jego klubowy kolega Dawid Kubiec z rezultatem - 4.05,80.

W niedzielę Wojciech Jarosz startował w biegu na 3000 metrów. Był czwarty z czasem 8.24,30. Wygrał Łukasz Parszczyński z Podlasia Białystok, który uzyskał wynik 8.03,62, drugi był Tomasz Osmulski z RKS Łódź - 8.15,65, a trzeci Dawid Klaybor z Chojniczanki Chojnice - 8.19,37.

Na mistrzostwach Polski startowało pięcioro lekkoatletów z Kielecczyzny. Wywalczyli trzy medale - złoty Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz na 60 metrów przez płotki, srebrny Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce w pchnięciu kulą, a brązowy jego klubowa koleżanka Agnieszka Wrona w skoku o tyczce.